14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Neumí hospodařit nebo jen dřeli rozpočet města

kso.cz , yutube.com

REKLAMA

Karlovy Vary – Shrnutí novodobé historie Karlovarského symfonického orchestru

Bývalý ředitel Kaňka KSO pod vedením hnutí KOA, které ho dosadilo do funkce prohospodařil více než milion korun

Bohužel zde je vidět, že opozicí kritizované hospodaření Karlovarského symfonického orchestru bylo za uplynulých osm let  jen marnou snahou zastavit bezhlavé  nalejvání peněz v řádech miliónů a každoroční navyšování rozpočtu KSO, které skončilo každým rokem znovu a znovu v červených číslech a to do slova a do písmene. To, že hnutí KOA tak  podporovalo nesystémově svou příspěvkovou organizaci jako žádnou jinou je sice zarážející, ale hrůzou je, že členové KSO jsou ve velké míře aktivní podporovatelé hnutí KOA a dokonce někteří  i politicky činní členové KOA.

Rozpočet Karlovarského symfonického orchestru přivedl ředitel Kaňka k mínusu okolo jednoho milionu. Před časem byl odvolán ředitel Vikor, který měl jediný úkol, šetřit a nerozhazovat. Za úspory byl kritizován a skutečně i následně již pod politickým vedením hnutí KOA bez milosti odvolán. Po té nastoupil k taktovce ředitel Kaňka a do rozpočtu mu KOA nasypala okamžitě navíc další peníze. Za přispění hnutí KOA se opět navýšil rozpočet, ale ani to opět nestačilo. I přes různé dotace a dary v roce 2015, vybraný kamarád a smyčcový odborník Kaňka i tak přivedl hudebníky opět na buben. Zastupitelé Klsák a Kulhánek, kteří odpovídali za KSO  a osm let zametali veškerá hospodářská pochybení pod koberec a soustavně i během roku zalepovaly díry ve financování KSO pomocí rozpočtových opatření v řádech statisíců. Po neúnosných ekonomických chybách za nasekané  dluhy oba politici navrhli tučné odchodné tehdejšímu řediteli Kaňkovi. Dále mu v tichosti umožnili vytvořit  i místo dalšího nehrajícího zaměstnance orchestru, samozřejmě za ředitelský plat. Kaňka si ponechal auto za reklamní plnění a nastoupil na rodičovskou dovolenou a přitom pobíral plat v KSO. Celá věc je již v rukou právníků.

Pojďme si zavzpomínat, kdo byli aktéři. kteří stáli za odvoláním bývalého ředitele Vikora.

Paradoxní je i to, že aktéři veřejně slibovali občanům, že by rádi získávali peníze z jiných zdrojů, že nechtějí jen vysávat už tak nalomený městský rozpočet. Po čtyřech létech vlády hnutí KOA občané Karlových Varů dostali odpověď. Politici ve fracích s hudebními nástroji v rukách jen slibovali, skutečnost je taková, že nejen soustavně navyšují rozpočet KSO a další peníze na tzv. kulturu, ale  ještě nechali Kaňku prohospodařit, více než milion korun. Za aktivní podpory Kulhánka a Klsáka z hnutí KOA se probendilo co se dalo.

Zkrátka, muzikanti hospodařit s penězi asi moc neumí. Nový ředitel Polívka dluhy měl vyrovnat a začít hospodařit, aby nemusel opět za potlesku a pochvaly na pódiu našich politiků Kulhánka a Klsáka v tichosti odejít s dalším dluhem, který se vlekl po ,,odborníku Kaňkovi.“

Dluh za Kaňku zalepili zastupitelé města, poslali do KSO milion a dvěstětisíc korun v podobě neinvestiční dotace. A tak vše opět uhladili.

Rozpočet města je již dlouho ve vnitřním dluhu, který neúprosně roste, ale na zábavu se každoročně přidávalo ve velkém. Město tak brzy protančí své poslední střevíce, které už nejspíš pořídí opět, jak jinak než na dluh. A co bude dál. Tehdejší primátor Kulhánek chtěl být i hejtmanem, tak  to by krom města roztančil v dluzích asi nejspíš celý kraj, za přispění kamarádů kejklířů a umělců cechu komediálního by to ani moc dlouho netrvalo.

Nový ředitel Polívka byl zpočátku šancí, ale pučistům a praktikám členů KOA implementovaných přímo v orchestru a rodinným klanům,  jejichž cílem je ovládat mocenskou hru uvnitř symfonického tělesa se evidentně vše podařilo, ale bohužel v pravém opaku.

,,Jak pekelně se místo šetření každoročně rozfofrovaly další a další milióny.“ 

Opět byly nasekané dluhy prostřednictvím rozpočtových opatření až do letošního roku lepeny z městských peněz kamarády z KOA a rozpočet KSO se vyšplhal až do nesmyslných socialistických čísel, jak jinak opět na účet města. V Karlových Varech každoročně klesá počet obyvatel, chátrá městský majetek a infrastruktura. Ale i tak se neúnavně oslavuje kultura, která si z rozpočtu města udělala dojnou krávu pro 164 diváků (průměr) , kteří navštěvují  koncerty polyká další a další milióny.

A co stovky sportovců a tisíce diváků, kteří pravidelně chodí na Rolavu a meandr a další sportovní a kulturní pořady. Ti asi KOA nevolili, taky nikdy moc nedostali. Jen tolik, aby neřeklo.

A jak vlastně začal puč na posledního ředitele, který řádně hospodařil s městskými prostředky. 

Na videu aktivně vystupuje srdceryvně člen hnutí KOA a člen KSO v jedné osobě politik Petr, dalšími členy KOA jsou bývalý primátor Kulhánek, náměstek Klsák.

Zdánlivě anonymní video se jednoduše porovná s webem www.kso.cz a je vše každému jasné.

Za posledních osm let po vypuzení ředitele Zdeňka Vikora  je i malému dítěti jasné, že tady něco není v pořádku.

Snad nový radní pro kulturu Josef März, který vzal práci politika na plný úvazek vše napraví a dostojí slibů všech, kteří volali po prosperitě KSO na videu, když likvidovali ředitele Vikora.

Graf ukazuje ale pravý opak toho co hudebník Petr (politik hnutí KOA) tvrdí.

Dnes už je jasné, že puč byl vyvolán s politických důvodů dodnes aktivními politiky z hnutí KOA, kteří šli doslova a do písmena přes mrtvoly.

Vše páchali za vydatné podpory dnešních zastupitelů Kulhánka a Klsáka. Zůstala po nich opět jen ostuda a oči pro pláč zaprodanců a politických prospěchářů.

Kolonádní orchestr, jak stojí ve zřizovací listině KSO už si dávno na kolonádě v kompletní sestavě při pitných kůrách lázeňských hostů nezahrál.  Právě pro lázeňské hosty byl zřízen a nikoliv k provozování a propagování politického hnutí, jak v poslední době často vídáme.  Jeden čas se dokonce politici z hnutí KOA Kulhánek s Klsákem nechali do programu KSO i fotografovat, aby bylo všem jasné, kdo je ve městě šéfem.

Astronomický růst rozpočtu skončil v kapsách vyvolených a přebujelé administrativy, která se navýšila za vády hnutí KOA o obludných 300%.

zdroj: Karlovarky.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.