Lhaní v přímém přenosu o farmě Čapí hnízdo a dnes vyšetřování

REKLAMA
  • ničeho nezákonného se nedopustil…
  • s Čapím hnízdem bylo a je všechno v nejlepším pořádku…
  • všechno bylo a je legální a čisté jako padlý sníh… 
  • Nebo ne?…

„S Čapím hnízdem nemám nic společného… Nevím, komu to patří,“ prohlašoval Babiš tváří v tvář veřejnosti v roce 2013 a ještě dlouho potom. S dojemným pomžikáváním nad brejličkami ujišťoval všechny o své naprosté pravdomluvnosti.

A co bylo dál, když se zjistilo, že Babiš ve sněmovně veřejně a v přímém přenosu před celou zemí a bez mrknutí oka lhal.

„Farmu Čapí hnízdo vlastnili v rozhodné době mé dve dospelé děti a bratr mojí partnerky…,“ přiznal svou charakteristickou česko-slovenštinou a pak tomu nasadil korunu: „Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? Protože jsem nechtěl ohrozit moje děti, svoji rodinu.“

ANO „profláknutý“ lhář, jako je Andrej Babiš, o jehož lhaní veřejnosti i poslancům dokonce (no, kdo z vás to má) existuje usnesení sněmovny, občas pronese pravdu. Třeba když vyhlédne z okna své průhonické tvrze obehnané zdí a obklopené ochrankou a řekne: „To máme dneska krásně.“ I když aktuálně to bude spíš: „To se dnes nějak stahují mračna.“ Nebo když se zapomene a vypustí navenek něco ze svých niterných tužeb. Třeba o tom, k čemu by rád použil náš stát.

  • „Řídit stát jako firmu?”  
  • Co to znamená?
  • Každý ví, že majitel firmy řídí firmu  ku prospěchu sama sebe, nebo svých blízkých
  • zatím ještě v u nás nebylo zaznamenáno, že by majitel firmy vše co vydělá každý den rozděloval potřebných a nemocným

Autorem prohlášení, že by stát chtěl řídit jako firmu, se už na počátku svého vstupu do politiky (kam prý tak zoufale nechtěl) stal samozřejmě Andrej Babiš. Jen nám tehdy opomněl sdělit, že by náš společný stát rád řídil jako svou vlastní firmu.

U běžných firem se nejedná samozřejmě není nic špatného,vždyť je to je podstatou podnikání.

My se ale dovídáme, že Babišovo jmění teď roste ročně o nějakých šest miliard. A za dobu, kterou strávil na postu ministra financí, narostly dotace, které pobírá, bezmála o 50 %.

Zisk pro pana majitele více než slušný.

Možná už po volbách bude u nás opět národní firma ,,ČECH-FERT” a z těch hodných a poslušných její poskoci a zaměstnanci. No a ti ostatní budou třeba nezaměstnaní nepřátelé.

,,Ale hlavně už více než čtyři roky už je přece líp, že jste to nepocítili, tak to neříkejte moc nahlas. Vždyť Bude líp, ale nikdo neví kdy”

Poslední rozhovor s Babišem pro Aktuálně. cz zde… Babiš hrozí, až z toho mrazí