25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kalousek: Babiš nemá stále hlasy pro nevydání

KVListy-archiv

REKLAMA

Kolem opětovného vydání premiéra Andreje Babiše  a jeho politického i podnikového spolupracovníka Faltínka se šíří další diskuse o protahování  vydáni nebo spíš nevydání k volnému průchodu spravedlnosti. Připomenutí posledního vydání před volbami oba podezřelí hlasitě do médií jasně deklarovali, že chtějí být vydáni, což z pohledu voličů bylo velmi dobře hodnoceno, ale poté co voliči hlasy pro Babiše a Faltínka vhodili do hlasovacích uren se už o svém vydání ani potichu nevyjadřují.

,,Přijde mi poněkud trapné, když někdo bere sto tisíc měsíčně a není ochoten během tří týdnů najít ani jeden den, aby se šel podívat do spisu, když to vyplývá z jeho pracovních povinností, “ uvedl Jakub Michálek (Piráti).

Miroslav Kalousek uvedl, že diskuse se kolem spisu může být vedená za účelem co nejvíc zdržovat. „Zdá se, že Andrej Babiš stále ještě nemá zajištěný dostatek hlasů pro nevydání a je mu třeba poskytnout čas, aby to zvládl,“ dodal Kalousek.

Babiš se argumentům vysmál. „Proč bych to asi dělal,“ řekl Právu. Ze zdržovací taktiky obvinil v úterý babišovce a komunisty také předseda klubu Pirátů  a člen imunitního výboru Jakub Michálek, který spis pročetl. Upozornil, že není úkolem členů výboru spis studovat, ale ujasnit si informace, které třeba nevyplývají z policejní žádosti.

Z jednání sněmovního grémia, které je neveřejné jsou zastoupeny všechny frakce, Michálek ale uvedl že se na jednání pohádal s  komunistou Vojtěchem Filipem. Komunisté podle něj prosazovali na grémiu, aby Sněmovna spis ke kauze Čapí hnízdo vyžadovala.

„Já tento nátlak považuji za nepřijatelný a byl bych velmi nerad, kdyby se takovéto komunistické metody uplatňovaly,“ řekl Michálek.

Premiér Babiš je bývalý komunista, který je označován i za člena STB po té, co slovenské soudy zrušily rozsudek, který jeho členství v mnoha evidovaných případech označoval za vykonstruovaný.

Hnutí ANO mělo dokonce pro občany mnoho hlasitých zpráv, kde veřejně prohlašovalo, že omezí poslaneckou imunitu, to ale bylo před volbami a teď už je po volbách.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.