14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Autoritativní Pavel Čekan v Ostrově dostarostoval

Karlovarské listy

REKLAMA

Pavel Čekan (ČSSD) starosta Ostrova byl dnes společně s některými dalšími členy rady odvolán.

Čekana nadpoloviční většinou hlasů ho odvolali opoziční zastupitelé města i někteří členové koalice. Dlouhodobě mu  vyčítali špatnou komunikaci a sarkastický přístup ke kolegům při řízení města.

Úvodem zastupitelstva vystoupil  ostřílený Jan Bureš (ODS), ten přišel s návrhem na odvolání současného vedení města a především starosty Čekana. Zařazení tohoto bodu na program jednání bylo zprvu zdržováno, ale opoziční skupina s některými členy ČSSD společně dali dostatek hlasů na to, aby vše při jednání hladce prosadili.

Odvoláni byli  i další členové rady. Neuvolněný místostarosta Libor Bílek (nezávislý) a členka rady Pavlína Lišková (ČSSD). Místostarostou se udržel pouze Josef  Železný (ČSSD), který nebyl předmětem hlasování vůbec. Železný bude stát v čele města do dalšího zastupitelstva, aby město mělo v mezidobí statutárního zástupce. Politici by si měli po přerušeném  jednání zastupitelstva zvolit nové vedení Ostrova na jeho pokračování  12. dubna.

Zastupitelé překvapivě neodvolali člena rady Milana Matějku (ČSSD). Návrh na jeho odvolání těsně neprošel.

„Někteří zastupitelé se vůči starostovi vymezují už dlouho. Jeho odvolání je jediným možným krokem, jak hájit zájmy města a jeho obyvatel,“ uvedla na Čekanovu adresu Ilona Leupold (ČSSD).

Čekan skončil v čele Ostrova téměř po sedmi létech autoritativní vlády jednoho muže.

další články…

 

https://youtu.be/zi4tGjgr-3A

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.