14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Město chce koupit AC Start za 11 milionů

Karlovarské listy

REKLAMA

Získání soukromého areálu AC Start v Tuhnicích do majetku města schválili na svém posledním zasedání karlovarští radní. Schválili v radě nákup atletického stadionu od firmy T. H. R., která jej získala před časem v režimu konkurzního řízení po předchozím soukromým provozovatelem.

Za stadion s tribunami zaplatí město ve třech splátkách  celkem 11 milionů korun. Usnesení rady města musejí ještě potvrdit zastupitelé města, kteří dostanou na stůl návrh rady města na dalším jednání zastupitelstva. „Předmětem materiálu je ovál. tribuny a přístupové cesty,“ potvrdil náměstek primátora Michal Riško. Směna pozemků se týká přístupových cest k sousedním kurtům, za ty nabízíme pozemky pod budovami, které jsou ve vlastnictví společnosti T. H. R.

Peníze na nákup sportovního areálu bude město hradit po získání  finančních prostředků z dividend z Karlovarské teplárenské a Dopravního podniku Karlovy Vary vysvětlil primátor Petr Kulhánek.

„Zbylé dvě platby jsou vždy k poslednímu dni kalendářního roku. K 31. prosince 2017 to má být 2,5 milionu, o rok později zbývající tři,“ upřesnil primátor.

Radní se shodují na tom, že do areálu bude město  v následujících letech investovat nemalé peníze. „Funkční je ale už nyní,“ podotkl primátor.

Budeme se snažit využít dotační programy ať už národní, nebo evropské, určené právě pro podporu sportu. Určitě se v nich budeme angažovat,“ upřesnil financování na postupnou obnovu areálu náměstek Michal Riško.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.