20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Do roka budou v Ostrově lůžka pro dalších 18 seniorů

Karlovarské listy - archiv

REKLAMA

Neuplynuly ani dva roky, co město v objektu bývalé mateřské školy otevřelo po rekonstrukci nový domov pro seniory, a už se plánuje jeho další rozšíření. Jednadvacet stávajících lůžek navýší v polovině příštího roku dalších osmnáct lůžek a dalších pět míst bude zajišťovat denní stacionář.

 

„Aktuálně spolupracujeme s vedením domova na úpravách v projektu. Z první etapy jsme se poučili s tím, že v opravované druhé budově budou pouze dvou- a jednolůžkové pokoje, čímž se zajistí větší komfort klientů,“ uvedl starosta Pavel Čekan.

U objektu přibude také venkovní šachta a druhý výtah. „To je oproti původnímu projektu novinka, ale pracovníkům domova se tím velmi uleví. V suterénu budovy pro ně vznikne zázemí a také zde vybudujeme prádelnu,“ doplnil starosta

„Celkově počítáme s investicí ve výši 26 milionů korun. Letos jsou všechny vhodné dotační tituly vyčerpány, ale příští rok se budeme ucházet o podporu od Ministerstva práce a sociálních věcí,“ informuje starosta. Nová stavba, přístavba na budově bývalé turistické ubytovny bude modernější a zároveň s ní se chystá také revitalizace zahrady. Chtěli bychom kolaudovat v červenci 2017.

„Vyrostou další altánky a lavičky a rádi bychom seniorům vytvořili v Ostrově příjemné prostředí pro relaxaci. Celý prostor musí plnit základní standardy a bude samozřejmě bezbariérový,“ zakončil Čekan.

V současné době je k dispozici  pro občany seniory více neč 70 lůžek, na tomto počtu se podílí i soukromý dům Květinka v Hroznětíně.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.