Město hlásí, firma AVE neplní

REKLAMA

Město Karlovy Vary oznámilo svým občanům, že nasmlouvaná firma neplní své závazky.

V Karlových Varech je dočasně přerušený svoz bioodpadu. Důvodem jsou personální komplikace na straně svozové společnosti AVE CZ, odpadové hospodářství. Omlouváme se obyvatelům města za komplikace a omezení služby. Spolu s partnerskou společností se snažíme o obnovení vývozu hnědých nádob na bioodpad v co možná nejkratším termínu.

Děkujeme za pochopení,” oznámilo město občanům prostřednictvím webových stránek (mmkv.cz)

Jedná se přitom o firmu, která aby bylo líp v Karlovarském kraji významně expanduje a dělá prakticky všude a vše co se týká nejen odpadového hospodářství. AVE v minulosti zázračně vítězí v zimní údržbě v Nejdku, v Karlových Varech a dokonce i v Karlovarském kraji řeší zimní údržbu silnic 1.tříd a D6. Úspěšně poráží krajskou společnost, která jí následně pronajímá všechny své sklady soli. Tendry se blíží k závratným částkám v řádech sta miliónů korun, které AVE v posledních létech s přehledem kontroluje.

Tam, kde obce nemají vlastní městské společnosti, které se starají o komunální služby se často v transparentním výběrovém řízení objeví  jako vítěz právě AVE.

Ale nedostatek lidí asi nenahradí zkušení manažeři na veřejné zakázky s nejvýhodnějšími cenami na trhu, které politici schvalují jako na běžícím pásu, aby bylo líp…

foto:mmkv.cz