ODS náměstka Bursíka na kandidátku nedala

REKLAMA

Na kandidátní listině do krajského zastupitelstva chybí současný zastupitel Karlovarského kraje Petr Bursík, který kromě zastupitelského mandátu vykonává předsedu krajské dopravní komise. Spekulace o tom, že by se Bursík neosvědčil jako krajský zastupitel jsou nejspíš mylné, protože politika ODS v jeho funkcích spolustraníci ponechali až do konce volebního období.

Bursík je dokonce zastupitel města Karlovy Vary, kde navíc vykonává uvolněnou funkci náměstka pro investice a rozhoduje tak o městských miliónech, nejen v této oblasti.

Důvodem může být zpráva, kterou média zveřejnila před časem, kde se občané dozvěděli, že politik je náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík z ODS, a je jedním z trestně stíhaných v souvislosti s kauzou týkající se agentury CzechTourism. Vyplývá to z náměstkova tehdejšího prohlášení, které rozeslal poté, kdy se objevily informace, že policie začala kvůli korupci v národní agentuře stíhat dalších deset lidí.

mmkv.cz

„Mohu pouze sdělit a potvrdit, že jsem jedním z řady vedlejších obviněných v kauze týkající se agentury CzechTourism, jejího bývalého zaměstnance pana Mgr. Aleše Pangráce. Policie mi klade za vinu, že jsem v souvislosti s dotací, kterou agentura CzechTourism poskytla na konkrétní sportovní akci pořádanou v našem Karlovarském kraji v roce 2017, uhradil obchodní společnosti, ve které působil jako jediný společník a jednatel renomovaný plzeňský advokát, fakturu za administraci dotace. Policie se domnívá, že se nemělo jednat o odměnu, ale považuje provedenou platbu za úplatek,“ napsal tehdy Petr Bursík

Politici tehdy Bursíka vyzvali, aby tučně placenou funkci náměstka opustil minimálně do doby vyšetření problematického financování, aby tak následoval výzvu jeho stranického předsedy Petra Fialy, který k tomu samému vyzýval předsedu vlády Andreje Babiše. To se ale nestalo a Bursík si všechny placené funkce ponechal. Až do dnešního dne za ně pobírá měsíční odměny z veřejných peněz občanů města a Karlovarského kraje.

Média před časem  uvedla, že zakázky národní agentury CzechTourism, kvůli kterým policisté stíhají deset lidí, měly hodnotu zhruba 27,3 milionu korun. Devět lidí je obviněno z podplácení, jeden z bývalých manažerů pak čelí obvinění z manipulací s tendry.

O dalším vývoji celé kauzy objektivní media od té doby mlčí…