22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Městu radí za 120 tisíc soukromá právní firma

REKLAMA

Politici zaplatili za pouhé dva dny „práce,“  120 tisíc korun za právní názor soukromé kanceláři Jansta z Prahy.

Kritika opozičních zastupitelů spočívala v tom, že koaliční politici za stejnou informaci, kterou  již jednou dostali od  odboru Magistrátu města, si následně duplicitně objednali to samé  u soukromé právní firmy z Prahy. Dostali v podstatě jen stejný nezávazný právní názor jako od právníků Magistrátu města s tím rozdílem, že za nekřesťanské peníze z kapes občanů.

Podle všeho se v Karlových Varech rychle a nejlépe řeší věci s pražskými advokáty. O Karlovarských právnících, které by pozvali politici k rychlé poradě se vůbec nezmiňují. Že by byli ještě dražší, než oblíbení Pražané ?

Primátorka Ferklová (ANO) potvrdila, že právní kancelář za dva dny práce inkasuje více něž sto tisíc korun.

Co vedlo k tomu, aby za stejnou práci utratili politici z peněz daňových poplatníků, za pouhé dva dny dalších 120 tisíc korun primátorka jasně zastupitelům nevysvětlila, krom toho, že byli rychlí. A to rychlí byli. 

S příchodem politiků z hnutí ANO se změnily poměry ve využívání právních služeb i na Karlovarském kraji, kde před časem zadali opět politici z hnutí ANO duplicitní právní posudek jiné právní kanceláři z Prahy, obdobně jako ve městě Karlovy Vary bez výběrového řízení i přes to, že od odboru kraje měli stejnou informaci.

Zajímavé je, že nejdříve se lopotí zadarmo úředníci a záhy velmi rychle na to samé za balík peněz přijdou soukromníci.

ANO,TROCHU TO SMRDÍ, BUDE LÍP

Takové praktiky zavánějící nehospodárným zacházením s veřejnými prostředky v utrácení veřejných peněz bez výběrových řízení za právní služby se objevují s nástupem politiků z hnutí ANO. Takovým způsobem se dají bez veřejné kontroly utratit pod vedením politiků z „protikorupčního hnutí“ stovky tisíc korun z veřejných peněz občanů bez smlouvy, jen tak z  ruky. Aby bylo líp?

A jak se elegantně vyhnula primátorka Ferklová odpovědi na přímou otázku, zdali bylo na externí právní služby transparentní výběrové řízní  neleze popsat slovy. „Transparentní hnutí ANO“ zřejmě bude platit z pokladny města peníze bez výběrového řízení.

zdroj:mmkv.cz

Taky jste nezaznamenali na jasnou otázku nulovou odpověď? Tak na to jsou někteří politici v Karlových Varech experti se smyslem pro improvizaci.


 

Kraji radí soukromé právní firmy

Advokáta Janstu vyšetřuje také jeho profesní komora | Česká …

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.