13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarský dopravní podnik opět zabodoval v prestižní celostátní soutěži

REKLAMA
Po loňském prvním místě v celostátní soutěži Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 si i v letošním roce zajistil karlovarský dopravní podnik medailové umístění. Prestižní ocenění totiž získal znovu a tentokrát v podobě stříbrné medaile jako Zaměstnavatel regionu 2022 v Karlovarském kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

“Dopravní podnik se v soutěži Sodexo zaměstnavatel roku pravidelně umísťuje na medailových pozicích již od roku 2017, takže i letos jsme měli jsme medailové ambice”, sdělil na úvod místopředseda Lukáš Siřínek. V zápětí dodává “Jsem přesvědčený, že pravidelná ocenění naší práce a personální politiky, jelikož naším hlavním cílem v rámci HR je vytvářet stabilní a kvalitní zázemí s možností osobního rozvoje, růstu a vzdělávání. Koneckonců metodika Saratoga, kterou používá mezinárodní elitní daňový a poradenský dům Pricewaterhouse Coopers pro srovnání ukazatelů mezi jednotlivými společnostmi toto moje přesvědčení potvrzuje”.

„Pokud jsme vloni říkali, že nás uznání práce v oblasti HR potěšilo, letos můžeme říci, že jsme hrdí na to, že jsme se i v letošním roce umístili na medailové pozici. Rok 2021 byl velmi náročný a navíc je obhajoba získané pozice vždy těžší. Druhé místo jako obrovský úspěch a hlavně udržení vysoce nastavené laťky,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Podle slov prvního náměstka karlovarské primátorky Tomáše Trtka (ANO) je tento výborný výsledek důkazem skvělého fungování managementu a představenstva DPKV. „Je třeba se na celou situaci dívat i z pohledu obrovské konkurence a to zejména ze soukromého sektoru. I proto mne další skvělé umístění v této soutěži těší dvojnásob,“ sdělil první náměstek primátorky Tomáš Trtek.

“DPKV přečkal v minulých dvou letech složité období. Díky strategickému plánu rozvoje, jasné koncepci a vize ho dokázal zvládnout a přesto se choval koncepčně”, uvádí k ocenění předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

„Bez jejich každodenního pracovního nasazení bychom takové ocenění nikdy nezískali. Všem proto patří můj obrovský dík. Právě týmovost a dobrý kolektiv nám pomáhá posouvat společnost správným směrem,“ dodal Jiří Vaněček s tím, že DPKV bude i nadále pokračovat v rozvoji svých zaměstnanců, neboť si uvědomuje, že právě zaměstnanci jsou tím nejcennějším, co společnost má.

SODEXO ZAMĚSTNAVATEL ROKU

K nejviditelnějším patří ocenění udělované již 20 let na základě mezinárodní metodiky PwC Saratoga, která podrobně vyhodnocuje základní firemní ukazatele od nákladů na odměňování, či vzdělávání, až po společenskou odpovědnost a zisk na jednoho zaměstnance. Kromě celostátního pořadí je důraz při vyhlašování výsledků kladen také na regiony, kde jsou oceněni vždy nejlepší zaměstnavatelé v daném kraji.

Mezi celostátní partnery této akce patří společnosti jako např. Škoda Auto, Komerční banka, skupina ČEZ, Plzeňský prazdroj, Mattoni 1873, Vodafone, Orlen Unipetrol, Sazka, České dráhy a další.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.