22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Meta staví nový superpočítač, zřejmě nejrychlejší na světě

REKLAMA

Výzkumný tým firmy Meta Platforms Inc., mateřské společnosti sociální sítě Facebook, staví nový superpočítač pro výzkum umělé inteligence. Dokončen má být v polovině letošního roku, oznámila společnost. Meta věří, že její superpočítač bude nejrychlejším provozovaným superpočítačům pro umělou inteligenci (AI).

Meta na svém blogu uvedla, že nový AI Research SuperCluster (RSC) pomůže firmě vytvořit lepší modely umělé inteligence, které se budou moci učit z bilionů příkladů, pracovat ve stovkách jazyků a analyzovat text, obrázky a video dohromady, aby určily, zda je obsah škodlivý.

„Tento výzkum pomůže zajistit bezpečnost lidí při použití našich služeb nejen dnes, ale také v budoucnu, kdy se připravujeme na vytvoření metaverse,“ uvedla firma, která v říjnu změnila svůj název. Nový název Meta má odrážet zaměření na metaverse, virtuální svět, o kterém si myslí, že bude nástupcem mobilního internetu, uvedla agentura Reuters.

„Zážitky, které budujeme pro metaverse, vyžadují obrovský výpočetní výkon (triliony operací za sekundu!) a RSC umožní nové modely AI, které se mohou učit z bilionů příkladů, rozumět stovkám jazyků a mnoho dalšího,“ uvedl generální ředitel firmy Meta Mark Zuckerberg na facebooku.

zdroj:CTK

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.