V anketě stavby roku mohou soutěžící opět hlasovat

REKLAMA

Stavební firmy či projektanti do 18. ročníku soutěže Stavba roku letos přihlásili sedmnáct staveb a pět projektů.

„V letošním ročníku se nám sešly jak nové stavby, tak třeba rekonstrukce, ale i penziony a další,“ přiblížila Anna Vlášková, manažerka Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary.

„Stavba roku je takovým obrazem investic v Karlovarském kraji. Zvlášť ve volebním roce mi ten obraz připadá dost tristní,“ konstatoval viceprezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR Rudolf Borýsek.

„V případě internetového hlasování využíváme různých technických prostředků, abychom umožnili jednomu člověku hlasovat v každé kategorii pouze jednou. Vše pečlivě hlídáme a ověřujeme,“ uvedl Petr Lněnička, který zachytil v minulém roce podvodné hlasování, které s přístupovými údaji města Karlovy Vary zastupitele Otmara Homolky (hnutí OCOJIMJDE) údajně provedl někdo jiný. Dnes celou věc vyšetřuje policie. Lněnička duplicity z ankety jako každoročně v několika případech odstraní a tak nedojde k jejímu znevěrohodnění.

V uplynulých ročnících se představilo prostřednictvím soutěže už 469 staveb a projektů v  celém regionu. Organizátoři se každoročně snaží stavebnictví zviditelnit, udělují i ceny pro osobnost stavitelství, stavbyvedoucího i projektanta.

Součástí Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje bude také mezinárodní konference Městské inženýrství a soutěž středních průmyslových stavebních škol, které budou probíhat v září a říjnu.

VSTUP PRO HLASOVÁNÍ