25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ministerstvo zahraničí s asociací krajů bude spolupracovat v oblasti ekonomické diplomacie

FB kr. karlovarský

REKLAMA

Předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek podepsali v Černínském paláci „Memorandum o spolupráci v oblasti ekonomické diplomacie mezi Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Asociací krajů ČR“.

 „Jménem všech hejtmanů velice vítám, že se nám podařilo uzavřít memorandum o spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a věřím, že bude přínosem pro obě strany, tedy pro kraje i pro stát. Díky podpisu memoranda by mělo dojít ke koordinovanému přenosu informací směrem od ministerstva ke krajům a zpět, což bylo velmi zapotřebí. Jednotlivé regiony uzavřely partnerství s různými státy nebo oblastmi v Evropě i po celém světě. V případě, že hejtmani či další zástupci krajů cestují do svých partnerských zemí, nutně potřebují znát stanovisko státu ohledně zahraniční politiky, ekonomických a kulturních vazeb. Proto budou na krajské úrovni fungovat regionální „velvyslanci“, kteří budou mít klíčovou roli v komunikaci s ministerstvem. Kraje mohou mít také své zástupce ve státních misích do zahraničí, což je mnohem efektivnější, než vypravovat samostatné krajské delegace. My zase samozřejmě vyjdeme Ministerstvu zahraničí vstříc v případech, když by bylo nutné řešit mezinárodní vztahy ve spolupráci s některým z regionů,“ uvedla předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Kraje a Ministerstvo zahraničí ČR budou od nynějška úzce spolupracovat v oblasti mezinárodních vztahů a ekonomické diplomacie.

zdroj:FB kr.karlovaský

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.