14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Bendl z ODS má sněmovní kancelář v domě svého asistenta

REKLAMA

S nasázkou by se dalo říct, že Bendl z ODS dojí stát, co to jde?

Bendl si prostory pro svoji poslaneckou kancelář pronajímá od advokáta Černého od 1. srpna 2019. Sněmovna mu každý měsíc platí maximální možnou částku, kterou může poslanec na svoji kancelář čerpat. Měsíčně jde o 21 200 korun.

Letos do konce listopadu se jednalo o částku přes 560 tisíc korun. „Celkově bylo pronajímateli zaplaceno 564 877 korun,“ uvedla tehdy Martina Lustigová z tiskového oddělení Poslanecké sněmovny.

Poté, co se Bendl po letošních říjnových volbách stal znovu poslancem, vybral si Černého jako svého další asistenta. Je to prý pro něj výhodné. Černý se mu podle Bendla stará o kancelář v době, kdy v ní není.

„Domluvili jsme, že to tak bude výhodné. Ať se na něj ti lidé případně obrátí. On byl ochotný, řekl, já to klidně za vás zvládnu tu agendu, když tu nemůžete být, tak to vyřídím,“ prohlásil Bendl.

„Práce spočívá hlavně v krytí potřeb poslance k aktivitám v jeho regionu. Lidé se kontaktují v prvé řadě telefonicky či písemně a posléze je domluveno, zda jejich problém lze vyřešit on-line, nebo jinou ingerencí, nebo si chtějí sjednat schůzku,“ popsal Černý, v čem jeho práce pro Bendla jako asistenta spočívá.

Ani Bendl, ani Černý však neřekli, jakou odměnu jako asistent pobírá. „Je symbolická. On to dělá, protože nám fandí,“ prohlásil Bendl. „Výši odměny si dovolím ponechat pro sebe,“ napsal Černý.

Zároveň však Černý připustil, že navíc pro poslance ODS připravuje i právní expertizy. „Samozřejmě i to je mojí povinností,“ dodal Černý.

zdroj:seznamzpravy.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.