13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Mocichtivý Kulhánek rozbil hnutí KOA i boj o Senát

REKLAMA

Po 18 letech bude muset senátorský post opustit úřadující senátor za Karlovarsko, místopředseda Senátu, starosta Božího Daru Jan Horník.

Byl to možná litý boj o značku STAN, kterou získal v prvním kole od koaličního vazala Roberta Pisára (STAN KK)  současný hejtman Kulhánek (KOA).

S rozdílem pouhé jedné setiny skončil boj, kde Kulhánek dostal 12,31 procenta a Horník 12,32. Právě tito dva dva politici přitom kandidovali v minulosti  za stejná uskupení. Nejen před volbami, ale i po výsledcích, se hovořilo o tom , že si rozdělili dříve společné voliče.

Když dva se perou, tak třetí se směje.

Do druhého kola totiž postupují Věra Procházková z ANO 2011 s 25,86 procenta hlasů a Eva Chromcová z SPD 14,12 procenta. Obě ženy se rovněž dostaly zcela poprvé do karlovarského zastupitelstva.

„Novinářští patolízalové dnes mohou jen tiše sledovat,  jak Kulhánek po nekonečném hladu po moci zničil potenciál Karlových Varů, likviduje Karlovarský Kraj a rozbil koaličním partnerům politickou soutěž o senát,“ uvedl Michal Riško (strana Právo Respekt Odbornost).

Kulhánkovu nekonečnou hladovost po politických funkcích a rozdávání pašalíků jako daň za vládnutí „líného politika, který nic nedělá“, jak před časem popsal prezident Miloš Zeman, může být pro mnohé zvrhlíky a rozkulhané řiťolízky políčkem na pamětnou.

Stovky rozvrtaných projektů spíš více sloužily Kulhánkovo přestřelenému PR, než občanům, protože za dlouhých osm let, které měl „novinářský mazánek“ Kulhánek k dispozici, pořádně nedokončil téměř nic. Do nekonečna mediálně prodávaná práce koaličních partnerů, uváděná jako jeho vlastní, už voličům asi stačila. Jeho skutečné výsledky poctivé práce jsou nejspíš „tajné, protože je nikdo, nikdy neviděl. Hnutí KOA přichází každé volby o mandáty a letos dokonce neuspěla jednička na kandidátce Michaela Tůmová, kterou sestřelil právě Kulhánek.

„Kromě rozvrácených veřejných financí v Karlových Varech, kde řadu let okatě podporoval vybranou skupiny svých souputníků přisátých na veřejné peníze po Kulhánkovi zbyly jen obří strukturální dluhy, se kterými se jeho nástupci budou potýkat ještě dlouhé roky,“ doplňuje Michal Riško.

Po letošních volbách ukázali voliči jasnou stopku všem, kteří jen projídají veřejné peníze na úkor budoucnosti. Smutnou realitou jsou naprosto zdecimované Karlovy Vary v mnoha směrech, které kritizovalo opakovaně v minulosti mnoho politiků při svých návštěvách nejen v Karlových Varech, ale i Karlovarského kraje.

To, že Kulhánek odpravil místopředsedu Senátu Jana Horníka si vůbec nepřipouští.

„Kdybych couvnul, neobhájil bych si to před sebou samým, ani před svým okolím,“ uvedl  veřejně s odpovídají  arogancí a  sebestředností Kulhánek.

Podle něj prý existuje oficiálně uzavřená dohoda, která byla i v usnesení celostátního výboru STAN. Ale o tom, co mělo být za protiplnění za přepuštění kandidatury se jinak upovídaný Kulhánek vůbec nezmiňuje. Že politici STAN dali kandidaturu Kulhánkovi z noname hnutí pro jeho krásné oči, bude nejspíš další krmení pro spřátelené pisálky.

Krajský předseda STAN Robert Pisár sekunduje v Kulhánkově koalici na kraji jako radní pro sociální služby.

V období, kdy Kulhánek oficiálně oznamoval kandidaturu za STAN, kterou mu dal Pisár, tak byla proti vůli odborných komisí a odborů Krajského úřadu schválena, nezvykle nastavená pravidla pro čerpání dotací v sociálních službách. Ani písemná nedoporučující stanoviska odborníků, ani hlasité připomínaní opozice nezabránilo nová pravidla schválit Kulhánkem vedené politické většině.


 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.