Na horním nádraží je konečně nová lávka

REKLAMA

Několik desítek lidí se přišlo podívat na osazení nové lávky na horním nádraží v Karlových Varech. Nová lávka bude jako její  předchůdkyně spojovat Růžový Vrch a městem.

Obrovský jeřáb pohnul konstrukcí lávky v noci ze soboty na neděli. Odborníci na transport nadměrných nákladů s ní měli plné ruce práce. Přemisťoval se téměř 70 metrů dlouhý ocelový nosník o hmotnosti 80 tun. Okolo půl noci byl nosní usazen na místě.

První chodci si ale na novou lávku ještě musí počkat. V realizaci dokončovacích prací má město celkem velké prodlení.

Ocelovou konstrukci vyrobili během tří měsíců ve Vítkovicích. Do Varů cestovala přes celou republiku, vyrobená je ze tří tisíc kusů a skládala se už namístě v Karlových Varech.

Lávka bude bezbariérová, vozíčkáři, ale i cyklisté budou mít k dispozici hned hned dva výtahy, které budou oproti lávce původní dalším nákladem, který bude město platit. Především se navíc budou platit pravidelné revize a samozřejmě i elektrická energie.

V srpnu letošního roku bude město  financovat i úpravu prostranství před nádražím za dalších přibližně 20 milionů korun.

Město zde hodlá do konce roku včetně lávky za 30 miliónů celkem utratit cca 50 miliónů korun. Akce řídí Odbor investic Magistrátu města Kalovy Vary.