14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

50 miliónů na restart Bibione ve Varech

REKLAMA

Primátorka města  Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) se o tom, jak politici podpořili nejbohatší skupinu podnikatelů ve městě  vyjádřila na svém FB profilu. 

„Schválili jsme 50 milionů na restart lázeňství a cestovního ruchu v našem městě. 😌 Věřím, že to pomůže a opět budou nejen naše kolonády plné turistů. 😊
Zastupitelům města jsme předložili návrh programu na podporu cestovního ruchu a lázeňství, které byly nejvýrazněji zasaženy restrikcemi v souvislosti s pandemií koronaviru. Přípravy celého projektu a kampaně byly opravdu náročné, ale nyní jsme o krok napřed než jiná města. 👍🏻
Součástí komplexního programu bude projekt pobytových poukazů „Vary Voucher“, marketingová kampaň zacílená na podporu domácího cestovního ruchu a kulturní a volnočasové aktivity oživující společenský život ve městě.
Lázeňství a cestovní ruch jsou podstatou našeho města. Tyto obory a na ně navazující služby mají enormní vliv na ekonomiku města, dávají práci tisícům obyvatel a ze dne na den se ocitly v těžké situaci. Po téměř fatálním dopadu pandemické krize potřebují co nejrychlejší restart a my jim s ním chceme pomoci tím, že do města přivedeme klienty. Vzhledem k tomu, jak bude s největší pravděpodobností letošní turistické léto v republice vypadat, máme také jedinečnou příležitost ukázat Karlovy Vary v tom nejlepším světle, zbavit je všelijakých nálepek a představit je jako atraktivní a bezpečnou destinaci vhodnou pro atraktivní aktivní i odpočinkovou letní dovolenou,“ 💛 uvedla Andrea Pfeffer Ferklová (ANO)

 

Lázeňská část města je zlomkem města

Politici schválili na zastupitelstvu podporu pouze pro vybranou skupinu podnikatelů z peněz, které seškrtali školám pro děti, investic města a  a oprav majetku města. O tom seriózní média už  pochopitelně nemluví, už jen proto, že si u nich politici z hnutí ANO platí z městských peněz všech občanů komerční články, ale tak to v Karlových Varech bohužel je. Hlavně, když neteče z vlastního.
Tupými škrty politici zvýhodnili jednu skupinu podnikatelů. Mnoho firem vlastnící hotely přitom sídlí mimo Karlovy Vary, některé i účelově mimo ČR.
Vyrabované město po privatizačním kobercovém náletu z dílny ODS, dnes bude podporovat bohaté z vlastního vnitřního dluhu, který si prohlubuje dalším seškrtáním položek. Na seškrtané peníze čekaly řadu let projekty řádně a dlouhodobě připravené.
Na občany města a voliče  hledí někteří politici nejspíš  jako na zaměstnance, kteří pracují pro bohaté hoteliéry za nejnižší průměrné mzdy v ČR, které jsou v Karlovarském kraji smutnou realitou už řadu let.
O uzavřených hotelech a propuštěných zaměstnancích, kteří se ocitli, bez prostředků, bojující o střechu nad hlavou a jídlo pro své děti se primátorka Ferklová nezmínila ve svém veřejném projevu ani jediným slůvkem.

  • Karlovarsko je jeden z nejchudších regionů v Česku.
  • Karlovy Vary možná čeká další vlna odchodu lidí, kteří v navoněné bídě už nevidí další perspektivu. 
  • Kafe za sto dvacet fakt Čechy moc neláká ! 

Letité brutálně asociální ceny v Karlových Varech rychle Čechy vyhnaly a do druhové paměti jim vepsaly mnoho jiných krásných lokalit v Čechách, kde za mnohem nižší ceny dostanou hosté srovnatelné služby.

Mnoho těch, kteří se v Karlových Verech narodili, už roky nechodí do nejdražší části města ani na špacír a další přibývají. Asociální cenovou izolaci si podnikatelé vytvořili často sami.  

Po té, co překročí turista pomyslnou čáru lázeňské části města, tak za řekou Ohře uvidí úplně jiné město. Jako by to snad ani Karlovy Vary vůbec nebyly.

Ano, to je realita v Karlových Varů, bez pozlátek a lží. Snad si zbohatlíci konečně uvědomili, že Vary nejsou Bibione. Tam se místním po sezóně rozdává víno zdarma.


napište nám do komentářů:

  • Líbí se Vám město v celé své kráse?
  • Jak by jste pomohli zlepšit život v Karlových Varech?
  • Chcete v Karlových Varech setrvat, nebo plánujete odstěhování jinam?
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.