Na opravy výtluků pujdou pouhé dva milióny

REKLAMA

Karlovy Vary budou jako každoročně provádět prostřednictvím najatých firem opravy výtluků, které přinesla zima.

V Chebu, Sokolově a v mnoha dalších městech si komunální služby zajišťují vlastními městskými firmami, na které přímo dohlížejí. V posledních létech se ukazuje, že dokonce výrazně levněji, než jinde poctivě vysoutěžené soukromé firmy, které jsou orientovány pouze na zisk.

„Na opravy výtluků máme vyčleněny zhruba dva miliony korun. Máme vcelku dobře zmapováno město a stanoven harmonogram oprav,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS).

Začaly i kompletní rekonstrukce, které s sebou samozřejmě přinesou uzavírky silnic. Úplná uzavírka Ondříčkovy ulice bude mezi prvními. Na opravu Moskevské ulice dojde k odfrézování stávajícího asfaltu a položení nového. Zde se jedná o úsek od křižovatky Dr. Engla až po začátek ulice Krále Jiřího, který se bude realizovat v dubnu.

Další bude oprava Husovy ulice a ulice Čechova – Kollárova v úseku od ulice Viktora Huga po kruhový objezd u Základní školy J. A. Komenského.

,,Opět se vrací trend, že se opravují ulice v turistické a atraktivní části města a tam kde bydlí nejvíce karlovaráků se téměř nic neděje. Zanedbané jsou asi nejvíce Rybáře,“ postěžoval si Adam Shuchta.

Nejvíce politici investují  na opravy silnic před soukromími hotely a rezidencemi v lázeňském území a obchodně správní části města. Tam jsou silnice vykládané krásnými a drahými kamennými kostkami a žulou. Na zbytek města za řekou Ohře už tradičně moc peněz ani na mnohem levnější asfalt nezbude.

Dva milióny na opravy po zimě zdaleka nestačí. Soukromé firmy dva milióny vyfakturují během krátké chvíle a zdaleka nepokryjí potřebu města. Následně se tak v dalších létech opravy silnic výrazně prodraží.