V Rolavě je málo vody, trpí i koupaliště

REKLAMA

Magistrát už zaznamenal na zhoršenou kvalitu vody v přírodním koupališti Rolava už několik stížností. Vedení města se stížnostmi lidí souhlasí, ale informuje o tom, že napouštění vody do koupaliště je historicky zajišťováno náhonem z říčky Rolava a v té není téměř žádná voda.

V současné době jednáme s vodohospodáři jak postupovat a jaká opatření udělat v případě, že voda klesne po minimální stanovený průtok.

„Z důvodu letošního sucha došlo znivu v letních měsících k výraznému poklesu vody v říčce Rolava, to až na pouhých 21 centimetrů. Nízký stav vody v korytu řeky tak neumožňuje vodohospodářům po spuštění jezu její nadržení na potřebnou hladinu, aby efektivně naplnila náhon přivádějící vodu do koupaliště,” vysvětlil náměstek Michal Riško (ČSSD).

Vedení města proto rozhodlo k vytvoření studie, která řeší budoucí vybudování koupaliště s čistou vodou. „To je součástí nové studie řešící situaci opakujícího se sucha. O dalším postupu bude rozhodovat rada města a následně zastupitelstvo,” doplnil náměstek Riško.

Voda v přírodním koupališti Rolava je nyní bez  problémů. „To dokazují poslední rozbory vody,” uvedl Lukáš Červený, jednatel městské společnosti KV City Centrum.

Zřejmě i proto uvedli respondenti do ankety jako jeden z problémů chybějící koupaliště s čistou vodou. Kromě areálu Rolava se dá v Karlových Varech v letních parnech ještě koupat v krytém bazénu u KV Areny a v otevřeném bazénku hned na ním. Jiné kvalitní letní koupaliště v Karlových Varech bohužel není.

Primátor Petr Kulhánek (KOA) přiznal, že na nové koupaliště zřejmě bude problém najít peníze. Rád by vše řešil pomocí dotací, pokud to bude možné.