Náměstkyně primátorky končí

REKLAMA

Funkci první náměstkyně primátorky chce opustit Hana Zemanová (Karlovaráci), přednost dostává nová rodina a malé děti.

„Souhrou osudu došlo k tomu, že mám v péči tři děti, z toho jedno je roční a nechci dělat nic napůl,“ vysvětlila Hana Zemanová.

Podle ní nejde pozici náměstkyně v této situací dobře zvládnout a vše skloubit dohromady. Celou záležitost začala Zemanová řešit už před dvěma měsíci.  Na její místo navrhli spolustraníci  zastupitele města Josefa Kopfsteina (Karlovaráci).

„Bavili jsme se o tom neformálně i s koaličními partnery a pan Kopfstein byl ochotný nahradit mě ve funkci. Byť se může stát, že to bude dočasně, než nejmenší dítko trošičku povyroste a bude moci jít do nějakého školního zařízení. V pozici náměstkyně tedy končím z rodinných důvodů, a co bude za rok nebo za dva, to uvidíme,“ doplnila Zemanová.

Náměstkyně Zemanová má na starosti oblast školství a tělovýchovy, dále do jejích kompetencí spadá odbor majetku, odbor kultury, školství, tělovýchovy a jím řízené příspěvkové organizace, Kancelář architektury města, Alžbětiny lázně, Nadace města Karlovy Vary, KV City Centrum, hvězdárna a radioklub, Jockey park Karlovy Vary a Karlovarská městská.

O tom, kdo bude novým náměstkem musí teprve rozhodnout zastupitelé na zasedání v září.