Nemocnici v Chebu navštívil ministr Blatný

REKLAMA

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO)  po včerejší návštěvě  Karlovarského kraje bude aktivovat další opatření.

„Jsem rád, že ministr a jeho tým chtěli osobně poznat situaci, která je velmi závažná. Moc nám pomůže, pokud se přísliby naplní, velmi to odlehčí personálu v chebské nemocnici. Na možnou spoluprací s Německem mám odlišný pohled, vnímám argumenty ministerstva, že jsou k dispozici národní zdroje a zajištěna logistika v rámci ČR. Cheb je ale na hranici s Německem, a pokud jde o lidské zdraví, hranice by neměla být bariérou. Vidím to jako jednu z možností a cestu, která může uklidnit společnost. Proto je pro mě zásadní, že jednání s německou stranou stále probíhají a pokud by v rámci národních kapacit systém nestíhal, tak se vrátí k možnosti spolupráce se SRN, “ uvedl hejtman Petr Kulhánek (STAN, KOA, VPM Cheb, TOP09).

V případě potřeby aktivuje stát hromadné přesuny pacientů v rámci ČR. Nemocnice v Chebu má být posílena o další tři lékaře na pomoc přetíženému personálu. Letecká záchranná služba bude určena s prioritou pro Karlovarský a Plzeňský kraj a bude létat i v nočních hodinách. Národní dispečink lůžkové péče zajistí transporty tak, aby byla soustavně zajištěna kapacita volných lůžek v rámci kraje.

Žádosti krajských politiků o spolupráci se Německem nejsou podle Blatného vyloučeny, ale aktuálně chce ministerstvo využít kapacity v Čechách.

zdroj / foto: facebook