14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Jaký jsem měla průběh Covid-19

Se svolením k rozhovoru přinášíme jeden z mnoha průběhů nemoci Covid-19. Jak jste přišla na nákazu Covid-19?
REKLAMA

Se svolením k rozhovoru přinášíme jeden z mnoha průběhů nemoci Covid-19.

Jak jste přišla na nákazu Covid-19?

Ve středu třináctého ledna jsem přišla z procházky, začala jsem být náhle unavená. Šla jsem si lehnout. Najednou jsem pocítila, jako když do mě střelí kulový blesk do zad. Hrozně jsem se toho zalekla. Byla to palčivá bolest. Pak začala bolet záda, jako když jsou spálená od sluníčka.  Nemůžete si na ně lehnout.

Co následovalo?

Vzala jsem si na to prášek proti bolesti. Po chvíli přestala záda bolet. Ve čtvrtek to začalo znovu. K tomu se přidala teplota a tělo začalo slábnout. Až do neděle jsem myslela, že jsem jen nastydlá. Když v pondělí přítel ulehl, že mu není dobře, tak jsem se oblékla a šla k doktorovi, který mi dal antibiotika a zároveň mě objednal na vyšetření.

Za jakých podmínek vyšetření probíhá?

Následující den, přesto že mi bylo hrozně, šla jsem v horečkách do nemocnice na výtěr. Moc jsem se toho bála, ale dalo se to vydržet. Hned jsem pospíchala domů, abych si šla lehnout. Provázely mě horečky a dávivý kašel.

Jak jste doma vše zvládala?

Přestalo mě vše bavit. Televize mě vadila, počítač i mobil. Když mi volaly děti, jestli něco nepotřebujeme, vždy jsem jim řekla, že jim zavolám zpět až mi bude lépe. Na nic jsem neměla chuť, žaludek jsme měla naruby.

Kdy jste se dozvěděla o onemocnění?

Den po vyšetření jsem dopoledne dostala zprávu, že jsem pozitivní na koronavirus. Po chvíli následoval telefon z hygieny. Následovaly otázky, kdo semnou bydlí a různé instrukce. Bylo mě hrozně špatně včetně horečky, ale musela jsem s nimi mluvit až do konce. Byla jsem ráda, když ten nekonečný telefonát skončil  a mohla jsem si jít lehnout. Hrozně mě to vyčerpávalo.

Co následovalo?

Nejhorší byly večery, kdy se zvýšila teplota a tělo úplně zesláblo. Nemáte chuť na žádné jídlo. Záviděla jsem příteli, který tu nemoc prospal. Každé ráno jsem myslela, že už bude lépe. Moc mi dělaly dobře kompoty, které mě vnitřně chladily, ale vždy jen dvě nebo tři lžičky, více to nešlo.

Jak reagovalo okolí?

Žijeme ve vlastním domě. Překvapivě mě udělala radost kamarádka Zdeňka, která mě přivezla melouna prý ji udělal dobře, když měla Covid-19. Měla pravdu, když mi bylo nejhůř, tak jsem si dala  alespoň čtyři lžičky. Byla jsem ráda, že něco mám v sobě, protože na jídlo fakt nemáte pomyšlení.

Můžete popsat Vaše uzdravení?

Každý večer horečky, slabost bylo to hrozné jednu chvíli jsem si myslela, že si zavolám sanitku, ale nechtěla jsem přítele nechat doma samotného. Tyto příznaky mě provázely celou dobu. Dala se k tomu bolest kořínku vlasů, které bolely  až do konce ledna. A v neděli, asi po čtrnácti dnech, jak když utne. Je vám dobře, jídlo vám chutná, prostě jste vstali z mrtvých. Ještě jsem slabá. Když něco dělám, tak se hned zadýchávám. Po tom všem si nechám vyšetřit plíce. Jsem ráda, že tu zákeřnou nemoc s přítelem máme za sebou.

Všichni si dávejte pozor,  vím o čem mluvím.


Ne každý ze seniorů, který skončil v péči lékařů se vrátil domů. Přes veškeré úsilí, mnozí  očkování pro 80+ už nikdy nepodstoupí.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.