22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vánoční trhy za čtvrt milionu, vizitka transparentní radnice

karlovarské listy

REKLAMA

I takový pohled může být na „Vánoční trhy,“ krátce před 18 hodinou, když se lidé vracejí z práce.

Na vánočních trzích v Karlových Varech je to jak u snědeného krámu, uhasíte  žízeň a za svařené víno zaplatíte třicet korun, za ochucený borůvkový svařák, pětatřicet korun. Najatí prodejci  nabízejí výrobky z kůže, svíčky, hračky, jmelí, pletené zboží a francouzské speciality, ty jsou od Českých tradic hodně vzdálené (takové chudé vánoce, ala francouz) Sýry a medovinu či kandované ovoce si můžete koupit i na tržnici. Magistrát sice letos dodržel jednolitou linii stánků, ale s trhy jako mají v Chebu se toto umělecké dílo nemůže ani zdaleka srovnávat. Objednat si takovou hladovou reklamu na vánoce je spíše hanbou než reprezentací krajského města.

Procházející lidé často kritizovali předražené zboží, ale i celkovou chudobu, kterou vánoční trhy působí. A to bez 13. tisíc za trhy občané prostřednictvím karlovarské radnice zaplatili čtvrt miliónu korun.

Strašné je i ticho, žádné koledy, prázdné podium. Slyšíme od kolem jdoucích turistů “ Što zděs slučilos“

Tato reprezentace svátků vánoc městu nevyšla. „Málo parády, spíš žebrota,“ povzdechl si návštěvník trhů. Další procházející byl mnohem stručnější „Ticho jako v hrobě, ani zadarmo koledy z repráku.“

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.