25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nevím, do jaké míry bude nová koalice udržitelná

archiv rdakce karlovarské listy

REKLAMA

,,Přestože naše nabídka k jednání o široké koalici zazněla opakovaně, nikdy jsme nedostali vůbec žádnou odpověď, ani ano, ani ne. Tedy k této diskusi ani v teoretické rovině nedošlo a nemohly tak být probrány silné, resp. slabé stránky takového složení krajské vlády,“ uvedl Petr Kulhánek (KOA) lídr čtyřlístku STAN s podporou KOA, TOP09 a KDU-ČSL.

Složení pestré koalice s podporou čtyřiadvaceti z pětačtyřiceti členného krajského zastupitelstva je aktuální realita, kterou představila bývalá členka za ODS Jana Vildumetzová, dnes lídr za hnutí ANO v Karlovarském kraji.

,,Z mého pohledu má koalice velmi „pestré“ složení, u které nevím do jaké míry může být stabilní a udržitelná. Z tohoto pohledu je škoda, že nikdy ani nedošlo k diskusi nad koalicí širší, tedy stabilnější. Pozitivně vnímám deklaraci širokého prostoru pro konstruktivní opozici v komisích a výborech, stejně jako nominaci Vojtěcha Franty na oblast cestovního ruchu a lázeňství. To je z mého pohledu vysoce kompetentní partner a na spolupráci s ním se velmi těším,“ doplnil pro parlamentní listy Petr Kulhánek.

Zastupitelstvo kraje bude zasedat 22.11.2016, ale programové prohlášení rady kraje chce lídryně Vildumetzová odhalit až po sto dnech vládnutí, k čemu využije první tři měsíce vládnutí jako hejtmanka se nezmínila.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.