13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Jaká je realita s testem na koronavirus v Karlových Varech?

REKLAMA

Radní Bureš z ODS přiznal, že nemají testy na koronavirus pro lidi a toto je příběh jednoho z mnoha pacientů, kteří měli při pokusu se vyšetřit „peška.“

Jak to ve skutečnosti je?

Přinášíme pohled občana Karlovarského kraje, který se rozhodl svou zkušenost zveřejnit.

 

Když už se dovoláte ke svému lékaři (osobně tam jít nemůžete), pošle Vám do mailu žádost na test. Žádost si doma musíte vytisknout a do 16 hod. se dostavit na odběrné místo.

Kolik důchodců má e-mail a doma tiskárnu?

Pokud nemáte řidičák a auto, tak potencionálně nakažení pojedete autobusem možná taxíkem, možná Vám pomůže někdo z rodiny. Bloudíte areálem nemocnice a pak v odlehlém koutě naleznete toto – že by samoobsluha?

Na dotaz u personálu nemocnice se dozvíte, že si tam musíte zavolat. Voláte. Telefon je buď obsazený nebo ho nikdo nezvedá. A tak se s tou potencionální nákazou koronavirem vydáte znovu mezi ostatní na cestu domů. Ani po několika hodinách Vám telefon nikdo nezvedne. Cestou se zastavíte v laboratoři, která za normálních podmínek dělá krevní testy. Na vstupních dveřích visí cedulka, že v této laboratoři se testy na Covid19 neprovádějí a že máte dodržovat nařízení vlády. Takže zítra budete znovu od rána trpělivě vytáčet číslo svého lékaře a střídavě telefon onoho záhadného odběrného místa. A možná budete úspěšnější než dnes. Třeba se najde někdo, kdo Vám skutečně pomůže. A třeba jste jen smolař a ve skutečnosti to celé skvěle funguje a Vy jste jen nebyli ve správný čas na správném místě.

zdroj:Facebook


Na tiskových konferencích musí být politikům nejspíš špatně od žaludku, když informují veřejnost jak se vše zlepšuje a testování zvyšuje.

Za normálních okolností by se lidé asi zasmáli, ale v tomto případě se dá o radosti s politických keců úspěšně pochybovat.


psali jsme dříve:

Poraďte si sami

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.