25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj vyčlenil 8 zařízení pro hlídání dětí zdravotníků

REKLAMA

O děti zdravotníků či pracovníků integrovaného záchranného systému (IZS) se v Karlovarském kraji bude starat osm školských zařízeních. Od pondělí 4. ledna budou totiž školy znovu uzavřeny.

Jen prvních a druhých ročníků základních škol a mateřských a speciálních škol se opatření netýká. Zařízení budou k dispozici bez ohledu na to, zda jsou děti žáky této školy, informoval hejtman Petr Kulhánek (za STAN).

Jedno školské zařízení vyčlenil kraj v každé obci s rozšířenou působností, jednu školu navíc zřídil v Karlových Varech. Péči zajistí pro děti ve věku od tří do deseti let od 06:00 do 20:00. V každé skupině bude místo maximálně pro 30 dětí. Kromě dětí zdravotníků a pracovníků IZS mohou školy hlídat děti zaměstnanců v sociálních službách, sociálních pracovníků, pedagogických i nepedagogických pracovníků v určeném školském zařízení a mateřských školách, zaměstnanců zařízení školního stravování nebo pracovníků České pošty.

Vedení Karlovarského vyčlenilo těchto osm zařízeních: Základní škola JIH v ulici Komenského v Mariánských Lázních, Střední škola, základní škola a mateřská škola v ulici Havlíčkova v Kraslicích, Základní a mateřská škola v ulici Myslbekova v Ostrově, 5. základní škola Cheb v ulici Matěje Kopeckého, Základní škola Karlovy Vary v ulici Poštovní, Mateřská škola Karlovy Vary v ulici Krušnohorská, Základní škola Aš v ulici Kamenná a Dům dětí a mládeže v Sokolově.

Většina z nich zajišťovala péči o děti pracovníků v kritické infrastruktuře už při uzavření škol na jaře a na podzim. O děti lékařů a sester se postará také zařízení sokolovské nemocnice. „Zatím se zjišťuje zájem, nějaké dotazy už přišly. Momentálně sháníme učitelky. Na hlídání jsme vyčlenili budovu bývalého transfuzního centra. V případě většího zájmu jsme připraveni kapacity navýšit,“ řekla mluvčí Nemocnice Sokolov Markéta Singerová.

autor:Naďa Krásná|zdroj:ČTK
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.