30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Už na českých hranicích vám Němci prohledají nejen kufry

KVListy

REKLAMA
,,Ať ukážou statistiky kolik chytili nelegálních přechodů. Tipl bych že skoro nic a můžou tu klauniadu zase vesele zrušit,“ i takové komentáře lze  najít na sociálních sítích u nespokojených Čechů, kteří jezdí do Německa za příbuznými, za prací i za zábavou. Češi v Německu utrácejí rok od roku více peněz i v obchodech a taková kontrola už pokazí i nákupní horečku.

“Odkud a kam jedete? Vystupte si a otevřete kufr.” Bavorští policisté se do kontrol kilometr od českých hranic pustili opravdu důkladně.

Uniformované německé občany a občanky s nápisy ,,POLIZEI“ nejčastějí zajímá, zda české posádky aut převážejí nějaké zbraně nebo drogy. Když narazí na větší množství cigaret, kávy nebo alkoholu, které Němci rádi ve velkém nakupují za hranicemi za koruny, někdy zboží i rozbalí.

Podobné kontroly v pohraničí uvidí čeští řidiči prý častěji.

Za jediný den je tak  možné potkat  německé ,,filckaře“ i na více místech, protože hlídky se přesouvají.

Česká strana by mohla snaživé německé uniformy pustit na Čechy více do vnitrozemí, aby nemuseli se zbraněmi číhat jen u hranic.

Tato ,,divadélka“ snad doprovází i důležitá práce kriminalistů v civilu a navazující příhraniční policejní spolupráce, v opačném případě by se mohlo jednat už jen o horlivost a zaujatost bez efektu, protože  organizované skupiny  pašeráků na obou stranách mají svítící německé uniformy zmapované už od okamžiku, kdy začnou rozbalovat své veřejné představení, kde předvádí demonstraci síly pro často už jen nespokojené publikum a rozviřují vzájemné animozity přetrvávající ze vzájemných křivd minulých generací.

Snad i německé úřady by měly postupovat ekonomicky a nejen ukazovat, že umí dokonale potrápit ty, kteří nejčastěji jen doplácí na jejich často neefektivní a jistě nelevné manévry ozbrojených ,,manekýnů.“

Na přešlapování českých úřadů jsou již lidé zvyklí, ale na německou ,,show“ si teprve asi budou muset pomalu zvykat.

evtipy 

zdroj : http://pobavime.com/tag/policie/

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.