Odvolaný starosta Chebu se obul do hnutí ANO

REKLAMA

Jalovec si nepobyl moc dlouho na židli, kterou společně s hnutím ANO podkopli tehdejšímu starostovi Petru Navrátilovi (ČSSD), po té co jej začali vyšetřovat policisté k vůli kauze ROP Severozápad. Navrátil do dnes nestanul před soudem a Policie k věci dál mlčí.

“Byl to plánovaný puč ze strany hnutí ANO a ostatních tradičních stran,” tvrdí odvolaný Jalovec.

Finanční výbor neschválil rozpočet, a to ze dvou důvodů. Na první zasedání se nedostavili koaliční zástupci dnešní koalice, takže výbor byl neusnášeníschopný, a rozpočet tak odsouhlasit nemohl a na druhém jednání došlo k tomu,  že členové finančního výboru nechtěli náš rozpočet podpořit, protože bylo více zastupitelů z opozičních stran.

Ale to by nemuselo být problémem, kdyby koaliční většina rozpočet schválila i přes neschválení výborem, ten dává pouze doporučující stanovisko.

Fungování hnutí  ANO zejména na Chebsku je podle teoretika Jalovce skandální. “Když jsme šli s nimi do koalice, slyšeli jsme stížnosti na bývalou koalici a že s námi chtějí politiku dělat jinak. Nyní se ukazuje, že se to opět vrací do koalice, kterou před sedmi měsíci rozpustili,” uvedl pro media zhrzený Jalovec.