20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politici nečekaně odstřelili čtyři ředitele příspěvkových organizací

REKLAMA

Zákeřná rána bez výstrahy v režii Karlovarských politiků

Odvolání z funkce obdrželi nečekaně Milan Trnka – ředitel Správy lázeňských zdrojů a kolonád, další Evžen Krejčí – ředitel Lázeňských lesů, následoval Miroslav Kučera – ředitel Správy lázeňských parků a nakonec Milan Martinek – ředitel Městského zařízení Sociálních služeb.

Hromadné odvolání ředitelů bez výstrahy a jakéhokoli důvodu jsou praktiky jako přes kopírák, které zavedla po nástupu k moci na Karlovarském kraji ex hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, bývalá členka ODS, která dnes praktikuje politiku v hnutí ANO jako krajská předsedkyně.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) potvrdila, že na pozice čtyř bez důvodu odvolaných  ředitelů politici vyhlásí nové výběrové řízení, do nichž se mohou odvolaní ředitelé také přihlásit, a tuto funkci znovu obhájit.

Ferklová potvrdila, že výběrová řízení i na tyto ředitele příspěvkových organizací by se měla opakovat po šesti letech. Stejně jako je tomu například ve školství, stejně jak to učinil Karlovarský kraj v loňském roce, kdy posty ředitelů museli nově obhajovat ředitelé kulturních organizací.


Politici neuvedli, že okopírovaný model školství řeší školský zákon, ale na jiné příspěvkové organizace se ani omylem takové praktiky automaticky nevztahují. Mimo jiné ředitelé škol jsou po dobu šesti let téměř neodvolatelní, možná právě pro nevypočitatelné vrtochy všetečných, všeumějících a všehoschopných politiků. 

Zde je jasně vidět, že si politici vybrali jen to, co se jim hodilo. Z kontextu zákona vytrhli jednu větičku  jako bič na odborníky, kteří už výběrovým řízením prošli.

Celé rozhodnutí politiků tedy vzniklo bez právního důvodu a politici jen využili to, co mohou udělat z pozice moci. Vyfabulované odůvodnění, které primátorka uvedla do medií není racionální ani zákonem upravené.

V minulosti k takovému uplatňování moci již v Karlových Varech hnutí ANO přistoupilo krátce po volbách. Když vypsalo výběrové řízení na ředitele infocentra a výsledek byl doslova katastrofální. Nejen, že nový ředitel Volf personálně totálně rozvrátil fungující organizaci, ale krátce po svém díle zkázy sám na funkci rezignoval. A dnes je infocentrum zcela ochromeno.


Proč politici udělali čistku jen na infocentru a teprve nyní to dělají ve zbytku dobře fungujících organizací ?

Budou opět další městské organizace řídit krizoví manažeři v osobním bankrotu se stranickými knížkami v kapse ?

Budou nepolitické odborné funkce jako za socialismu nahrazovány podle zásluh ve straně pro stranické kádry ?

Kdo bude další na řadě čekat na ránu z čistého nebe, od nepředvidatelných politických uchvatitelů moci?

Je toto snad návod pro politiky, kteří přijdou po nich, jak se mají chovat po dobití obcí a měst v naší zemi ?   


Pokud mají Karlovarští politici namysli stejný model jako v infocentru mají se občané města na co těšit. Bude zajímavé sledovat kolik ředitelů obhájí své posty a kolik jich bude nově jmenováno a úplně náhodou se bude jednat o osoby napojené na současné politiky.

Občané ani neví, že výběrové komise se nejspíš budou opět skládat z většiny politiků, kteří bez uvedení důvodů ředitele vyhodili. Lze tak dovodit z “ politických výběrových řízení,“ které po čistkách na Kraji politici udělali, že ani v Karlových Varech nezůstane kámen na kameni.

Další zajímavostí jeto, že politici asi zapomněli na další příspěvkové organizace města. A nebo se jedná o ty městské organizace, které mají největší rozpočet z veřejných peněz, a jejich ředitelé mají zajímavé platy?


Občané se mohou nechat jen mile překvapit a očekávat,  že komentář Karlovarských listů, který vychází z jejich minulých počinů politiků nebude naplněn, jak tomu bylo bohužel v minulosti.

Výběrová řízení nebudou řídit politici, ale odborníci a noví ředitelé přivedou městské organizace k očekávanému rozkvětu, aby bylo líp…


TO JSOU TI, CO MAJÍ V KARLOVÝCH VARECH POLITICKOU MOC

TO JSOU POLITICI, KTEŘÍ BEZ DŮVODU ODSTŘELILI ČTYŘI NEPOLITICKÉ ŘEDITELE


REKLAMA

H N U S

(hovězí nářez umazán solí)

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.