22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Opozici vadí v Nadaci města Linhart z ODS, prý vyváděl městské peníze z tržiště

Karlovarské kisty

REKLAMA

Město chce k podpoře kultury a propagační činnosti, sportu, vzdělávání, sociální oblasti, propagaci Města Karlovy Vary v České republice a v zahraničí, zdravotní oblasti, humanitárních akcí, lázeňství cestovního ruchu a architektonického dědictví Města Karlovy Vary využít svou Nadaci města Karlovy Vary.

Na zastupitelstvu města Karlovy Vary zaznělo jméno člena ODS Linharta, který byl v řetězci podnájemců městského tržiště, kde město Karlovy Vary díky řetězení podnájmů tratilo ročně  finanční prostředky v řádek stovek tisíc korun.

O Viktoru Linhartovi se dozvíte i to, že se pravidelně objevuje na kandidátkách ODS a jeho občanské povolání uvádí jako právník organizace Občané proti korupci z.s.  Proto je z podivem, že vlastně kolega zastupitele Kotka bojujícího proti korupci je jím takto veřejně obviňován.

Linharta za vyvádění městských peněz kritizoval především  zastupitel Fujdiar a Homolka v souvislosti s tím, že sedí ve správní radě Nadace města Karlovy Vary, do které zastupitelstvo převádí okolo 18. milionů korun. Dalším kritikem byl právě zastupitel Kotek, ten si vzpomněl na Linhartova otce, ten byl krátce jmenován Babišem a vzápětí bez důvodu odvolán z orgánů hotelu Thermal.

Účast lidí z ODS s pohnutou minulostí v nadaci města, která bude rozdělovat miliony je podle opozičních zastupitelů nepřijatelná.

Ve Správní radě Nadace města Karlovy Vary aktuálně sedí : 

  • Jiří Vaněček, BBA – předseda správní rady  – ODS
  • Mgr. Jana Petříková – místopředseda správní rady – bez politické příslušnosti
  • Mgr. Viktor Linhart – ODS

zdroj : mmkv.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.