14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajský rozpočet bude mít schodek 1,5 miliardy

REKLAMA
Výdaje ve výši 9,3 miliardy korun, příjmy osm miliard korun a schodek 1,5 miliardy. S těmito prostředky bude v příštím roce hospodařit Karlovarský kraj. Na pondělním jednání i přes výhrady opozice rozpočet schválili zastupitelé.

„Jsme zastupitelé Karlovarského kraje a musíme dbát na proporcionalitu,“ upozornila Gabriela Dostálová (ANO). Poukázala tak na to, že Karlovarský symfonický orchestr i Západočeský symfonický orchestr, což jsou dva profesionální hudební soubory, dostanou částky 1,5 milionu a 1,25 milionu korun.

O tom, že v Karlovarském symfonickém orchestru, který Kulhánek výrazně podporuje, jsou členové jeho politického hnutí, už média nepíší.
Kritika některých zastupitelů směřovala také k navyšování rozpočtu některých odborů. To je předzvěst toho, že se rozpočet navyšuje v oblasti neinvestiční, proto se budou veřejné peníze projídat stejně, jako tomu bylo za vlády Kulhánka v Karlových Varech, kde dodnes na vytvořených pozicích za osm let sedí příznivci hnutí KOA.

Největšími investičními akcemi kraje v roce 2022 bude dokončení oprav areálu nemocnice v Chebu za 75 milionů korun a investiční akce nemocnice v Sokolově.

Projídání veřejného rozpočtu politik Kulhánek zdůvodnil tím, že kraj má naplánovány investice na čtyři až pět let dopředu, a proto nemusí sahat k výrazným škrtům, protože příjmová stránka rozpočtu Karlovarského kraje se plní nad rámec odhadů ministerstva financí.

Vizitka Kulhánkovo osmiletého politického působení v Karlových Varech je memento pro každého, kdo má smysl pro sebereflexi a pud sebezáchovy.

O tom, na jakou úroveň za osm let přivedl finance v Karlových Varech, Kulhánek už nemluvil. Nové vedení zde hospodaří s dlouhodobě zanedbávanými investicemi a dluhy, které budou občané města splácet minimálně do roku 2035.
V celku není až tak významné schválení rozpočtu v případě Kulhánkovi administrativy, protože z něj za krátký čas bude jen trhací kalendář desítek nepřehledných rozpočtových změn, kterými se peníze přesunou na úplně jiné priority, které již nebudou mít se stávajícím určením nic společného.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.