14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Opuštěné ruiny pivovaru přestanou hyzdit Rybáře

KVListy

REKLAMA

Torzo reálu bývalého pivovaru v Rybářích je jednou z lokalit, které figurují na nechvalném seznamu ostudných lokalit Karlových Varů. Za poslední roky celý  areál měnil pouze majitele a výsledkem je dnešní stav totálně vybydlených skeletů budov a rozpad celé lokality, která se nachází v samotném středu intravilánu města.

Od letošního roku má budoucnost pivovaru v rukou podnikatel Alisher Kasymov, který je úspěšným investorem a provozovatelem několika nemovitostí v Karlových Varech. Plány s bývalým pivovarem v Rybářích má skutečně velkolepé.

,,Začátkem roku jsem se panem Kasymovem sešel, protože město monitoruje zanedbaná místa v Karlových Varech. V té  době změnil areál majitele. Otázka byla jednoznačná. Co bude nový majitel chtít s ruinami bývalého pivovaru dělat,“ uvedl náměstek pro majetek města Michal Riško.

Jednání je dnes již v plném proudu. ,,Když jsme objekt koupili, začali jsme výběrovým řízením na architekta. Přihlásilo se nám pět studií. Nakonec s námi zůstala architektonická kancelář z Brna, která má obrovské zkušenosti s moderními urbanistickými projekty, protože ve Vídni dělali zakázky pro město. Právě kvůli těmto zkušenostem jsme brněnskou kancelář vybrali,“ nastínil jasnou vizi Alisher Kasymov.

V několika létech zde může vzniknou obchodní  centrum, bytová výstavba, komunikace a veřejné prostranství s drobnou parkovou úpravou.

Pan Alisher Kasymov je karlovarský podnikatel, pochází z Kyrgyzstánu. Je mu 39 let. V Karlových Varech podniká od roku 2003. Je spolumajitelem společnosti Central Management Agency s.r.o., která stojí za řadou úspěšných projektů, například tenisový areál TC GEJÍZPARK, mezinárodní střední škola Carslbad International School, hotel Villa Ritter a restaurace Malé Versailles, která v anketě Stavby Karlovarského kraje za rok 2017 získala nejvyšší ocenění. Do dnešního dne jsou všechny projekty, které společnost po realizaci provozuje plně funkční a slouží svému účelu.
Příkladným způsobem snad najdou správnou cestu i další nejen soukromé ale i statní  zanedbané nemovitosti na  území  města Karlovy Vary.

Ostudné a zanedbané stavby Karlových Varů v domácí režii

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.