Pálení čarodějnic, ani májka už na Rolavě nebudou

REKLAMA

Karlovy Vary – Ani májka se od letošního roku na Rolavě stavět nebude, ani občany oblíbené pálení čarodějnic už nebude u mlýnského rybníka.

Za řeku Ohře už organizátoři z města opět nedohlédli.

Přitom právě na sídlištích a v okolních čtvrtích bydlí nejvíce občanů města Karlovy Vary.

Tradiční pálení čarodějnic s účastnilo na koupališti Rolava okolo třech tisíc lidí, které bylo bez dalšího současnými politiky zrušeno. Koupaliště je přitom na výhodném místě, je zde zastávka MHD i pěkné parkoviště.

Lidé si od letoška musí za tradičními svátky jara dojít pěšky do lázeňských lesů na Sokolský vrch, kde nejsou ani veřejné toalety a všechno město musí draze platit. Na místo se musí dovést občerstvení, kultura, včetně zapáchajících WC v plastových budkách.

Karlovaráci za řekou Ohře si mohou odjet jinam.

Vyhlášené oslavy jara pořádají pro své občany radní a hasiči v Nové Roli, na hřišti v Hroznětíně, v Dalovicích v  Lokti a dalším okolí krajského města si může každý vybrat. I na malých vískách s několika obyvateli budou plápolat  ohně.

Veškeré aktivity oslav jara se zužují jen pro vybranou skupinku VIP obyvatel žijících v okolí historické části města, která dnes sloužící výhradně k turistickému ruchu a lázeňství.

Většina občanů města bude nejspíš zklamána, jsou i ti co nadávají.

,,Na Sokolák se už fakt nevyškrábu, nejede tam pořádně ani autobus, nedá se tam nikde zaparkovat. Jednou jsem na Sokoláku byl, ty špinavé plastové záchody, to je fuj. Na Rolavě je to na rovince, starší lidi už bolí nohy. Je tam možnost hned vedle pohodlně zaparkovat i koupit v obchodě něco na opečení. Na Sokolák už nepůjdu, pojedu za dětmi do Plzně.“ rozhořčeně uvedl karlovarský senior Pavel F., který společně s dalšími seniory kritizoval zrušení oslav máje na koupališti Rolava.

Podle dostupných informací koupaliště Rolava navštěvovalo okolo třech tisíc lidí a Sokolský vrch jen necelá tisícovka. Co je skutečným důvodem zrušení hojně navštěvované tradiční jarní akce se naší redakci podařilo zjistit je to, že tak rozhodla rada města.

Argument, že na Rolavě není občerstvení byl asi jediný a velmi slabý, protože na Sokolském vrchu není vůbec nic a kompletně vše se tam dováží. Sem letos město posílá 90 tisíc korun, finančně už nepřispívá na žádnou jinou akci pálení čarodějnic v celém městě.

Navíc se pálení ohně odehrává v Chráněné krajinné oblasti – Slavkovský les.

Za řekou Ohře, jakoby Vary už nebyly. A občané…? 

Tisíce lidí protestují v Praze proti Babišovi a změnám v justici. Připojila se i další města