22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pětice měst z kraje podepíše memorandum s pekingskou čtvrtí Xicheng

Karlovarské listy

REKLAMA
Pět měst z Karlovarského kraje uzavře partnerství s obvodem Xicheng čínské metropole Peking. Zástupci sdružení, jehož členy jsou Mariánské a Františkovy Lázně, Jáchymov, Ostrov a Kynšperk nad Ohří, při návštěvě Pekingu podepíší se svými protějšky memorandum o přátelství a spolupráci.
Partneři se zaváží spolupracovat hlavně v oblasti cestovního ruchu, lázeňství a kultury. A to například formou pravidelných návštěv, kulturních výměn, zprostředkování informací a zkušeností. Výsledkem by mohlo být zviditelnění Karlovarského kraje a významnější příliv čínských turistů do regionu.

Obvod Xicheng tvoří historické centrum Pekingu a žije v něm téměř jeden milion obyvatel. K prvnímu kontaktu došlo v lednu 2014, kdy delegace Karlovarského kraje navštívila jiný partnerský distrikt Changping. Představitelé oblasti Xicheng pak přicestovali do regionu už dvakrát. Naposledy v červenci 2015, kdy se zástupci měst jednali o podobě budoucí spolupráce. Při nadcházející pracovní cestě do Číny se zástupci Karlovarského kraje rovněž setkají s českým velvyslancem v Pekingu Bedřichem Kopeckým a naplánováno mají i oficiální jednání o lázeňství a cestovním ruchu s představiteli partnerského distriktu Changping.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.