Po filmařích zbyl jen nepořádek a shořelý gril

REKLAMA

Po devíti festivalových dnech se postupně vracejí Karlovy Vary do normálu. Nejen 51. ročník filmového festivalu, ale také hosté se rozloučily s festivalovým městem, kde navazuje téměř dvoutýdenní festival uklízečů, metařů a zahradníků. To co festival stihl vyprodukovat za pouhých devět dnů, bude město dalších čtrnáct dávat do pořádku a tak pro městskou pokladnu festival ještě neskončil.

Řemeslníci, kteří za zvuků páčidel a brusek rozebírali dřevěné konstrukce u vchodu do hotelu Thermal měli hotovo za pár dní.

Na pořádek během přehlídky filmů několikrát denně dohlížely s vypětím všech sil pečlivé a pracovité úřednice z magistrátního technického odboru, svými vyhledávacími schopnostmi přikládali úkoly uklizečům i pracovití a neúnavní strážníci.

Hlavně větší počet nádob na odpad, byla nová finta města a  jejich vývoz se konal čtyřikrát denně. Za úklid město zaplatilo o stovky tisíc korun více než běžně. Největší nepořádek po festivalových hostech zůstal ve Smetanových sadech, Dvořákových sadech, tradičně v ulici TGM a Jaltské. Nově přibyl nepořádek také v pasáži, kde se konal nechvalný klub Aeroport. Pasáž byla i omývána, stejně jako občané, kteří podali proti Aerportu petici, ty jistě po dobu festivalu také omývalo, z tradičního hluku, nočního pokřikování na ulici a odpadu s dopingových laskomin, které jim ochotně obchodníci s alkoholem nabízeli, pokud již neměli v žilách své vlastní. 

Podle Heleny Kyselé se jako velmi prospěšné ukázalo právě navýšení počtu nádob na odpadky o to se také o další stovky tisíc navýšila částka za úklid, ale o tom tisková mluvčí moc v mediích nemluví.

Dalších deset lidí denně vysílala i správa lázeňských parků k Aerportu a do ulice T. G. Masaryka a další samozřejmě do parků, které jsou za hezkého počasí oblíbeným místem odpočívajících lidí, soustavně znečišťujících své okolí. Na to strážníci již nestačili, stejně jako neřešili vždy oblíbené pěší zóny, kde jsou občané Karlových Varů pravidelně a nekompromisně pokutováni. Bloudící návštěvníci často jezdili v klidu po městě v protisměru, v lázeňském území bez povolení k vjezdu, v parcích na trávě i toto jsou oblíbené a nekompromisní sankce, které přes festival moc nefungovaly, jakoby strážníci na celých devět dnů úplně oslepli. Po MFF určitě postaví místní obyvatele strážníci opět do latě a za všechno se bude opět pěkně pokutovat. Na chudý lid musí být přísnost a ,,VIPky” si beztrestně v klidu vše plnými doušky užijí.

Nepořádek byl asi stejný jako loni, škody na majetku města se zjišťují, zatím to prý nevypadá, že by bylo něco extrémně zničené. Úředníci intenzivně i přes neúprosný plán dovolených vše zjišťují, vzájemně se zastupují, no dokonalá harmonie, radost pohledět na tu mravenčí práci obětavých městských pracovníků, soustavně se starajících o blaho městského majetku, který je jim jako první na paměti.

Tisková mluvčí Kyselá s  primátorem Kulhánkem (KOA) se mediím zapomněli svěřit, že na jedné z mnoha párty hořelo. Naopak tvrdí, že prý se nic negativního nestalo. Dvě plynové bomby v hořícím grilu v a doslova napěchovaný lidmi Poštovní dvůr v jednu chvíli asi nebylo po opakovaném marném hašení a následném výjezdu tří hasičských jednotek nic důležitého. Ach ta paměť.

Jiná objektivní či bulvární media ale informovat nezapomněla a jejich paměť neutrpěla. Jednalo se přitom o tzv. MEDIA PÁRTY.

To Kulhánkovi jako bývalému novináři uniklo?

Byl tam osobně, aby se s kolegy přivítal, mimo jiné jako na všech festivalových akcích, protože jako jediný z města Karlovy Vary měl nejvyšší VIP akreditaci, která mu umožňovala prakticky neomezený vstup kamkoli, k tomu jako jediný má neomezeně k dispozici osobního řidiče a městský mercedes, takový komfort nikdo s VIP hostů ani ve snu neměl a to činilo primátora města prakticky všude přítomným a v plném lesku a skvělým hostitelem.

Při poklidné evakuaci, kterou profesionálně organizovali hasiči a naprostém chaosu pořadatelů akce, na pódiu klidně hrálo komorní kvarteto hudebníků z Karlovarského symfonického orchestru, ti jediní hleděli na své partitury, pokračovali nerušeně v produkci a byli zcela nad věcí. (video)

Porovnání :

autor:FB

auta na trávě