Končí proces koncesního řízení

REKLAMA

Karlovy Vary definitivně ukončí proces koncesního řízení, v němž město hledalo řadu let ua více něž 10 miliónu nájemce Alžbětiných lázní, které jsou jen dalšími probenděnými penězi po osmileté vládě ekonoma Kulhánka z hnutí KOA.

„Chceme najít optimální formu. Jestli to bude forma pronájmu, PPP projektu (pozn. red.: partnerství veřejného a soukromého sektoru) nebo nové koncese, v současné chvíli nedokážeme říct, protože je to na delší zhodnocení, které ale chceme provést v co nejkratší době,“ uvedl  PRÁVU náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Za minulého vedení města se koncesní řízení o pronájmu nepodařilo ani přes masivní agitaci hnutí KOA v čele s Kulhánkem dotáhnout.

„Nyní je tu riziko časového prodlení, protože budovy už nutně potřebují finanční injekci. Je tu riziko, že se nenajde nikdo, kdo by za podmínek, které si představuje město, do nějakého vztahu šel,“ uvedl pro PRÁVO karlovarský exprimátor Petr Kulhánek (KOA)

„Celé koncesní řízení probíhalo za zavřenými dveřmi bývalého primátora  Kulhánka už v koalici 2010-14, v jednu chvíli byl Kulhánek i členem představenstva Alžbětiných lázní, a.s. a jako primátor byl ve střetu zájmu a z představenstva odešel. Do majetkové agendy za mými zády soustavně zasahoval. Bez mého vědomí Kulhánek dál organizoval přípravu koncesního dialogu a bez vědomí ostatních členů vedení se odehrálo mnoho schůzek, které organizoval Kulhánek s právníky a projektanty s nimiž byl slušně řečeno ve velmi úzkém vztahu. Chvílemi se mi zdálo, že se Kulhánek se choval tak,  jako by mu celé město patřilo. Pro mě chování  Kulhánka bylo neprofesionální a falešné, proto jsem koncesní dialog od samého počátku nepodporoval,” uvedl bývalý náměstek pro majetek Michal Riško.

I podle nového vedení města jsou podmínky koncese nepřijatelné a nevýhodné. Alžbětiny lázně, a. s., jejichž jediným akcionářem je město Karlovy Vary, se ale potýkají s vážnými ekonomickými problémy, které ekonom a opoziční zastupitel Kulhánek po osmi létech zanechal občanům Karlových Varů .

„Koncesní dialog stál město a Alžbětiny lázně více než 10 miliónů, za to mohla být kvalitně opravena alespoň střecha,” doplnil Michal Riško.