Pohřešovaný muž nalezen zaklíněný v autě

REKLAMA

Pohřešovaný dvaatřicetiletý řidič byl po rozsáhlé pátrací akci nalezen v havarovaném vozidle značky Škoda. Kvůli vážným zraněním byl letecky transportován do nemocnice.

Ve středu 20. dubna zavolala dvaapadesátiletá žena na Obvodní oddělení Pernink a sdělila policistům, že se její dvaatřicetiletý syn nevrátil domů ze zaměstnání v Německu. Policisté po jejím oznámení okamžitě zahájili pátrání.

„Telefonicky provedli šetření v nemocničních zařízeních v Karlovarském kraji a sousedním Německu. Dále zjistili telefonní kontakt na pracovní agenturu, kde si ověřili, že pohřešovaný muž ze svého zaměstnání opravdu v ranních hodinách odjel. Policejní hlídky taktéž projížděly obce a města v Krušných horách, zejména ty, kterými by pohřešovaný jel ze svého zaměstnání. Dále policisté prohlédli kamerové záznamy, které měli k dispozici z několika měst a obcí, kterými mohlo vozidlo projet. Propátrán byl také nepřístupný terén v okolí Božího Daru. Po celou dobu pátrání policisté spolupracovali i s německými kolegy,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Při pěším prozkoumávání zalesněné plochy mezi Božím Darem a abertamskou křižovatkou se policistům z obvodního oddělení Pernink podařilo objevit havarované vozidlo značky Škoda. Nacházelo se zhruba 20 metrů mimo pozemní komunikaci. V autě nalezli pohřešovaného muže, který byl zraněný a zaklíněný uvnitř vozu. Ten vyjel mimo komunikaci, a poté sjel ze stráně a narazil do stromu. Příčina této vážné dopravní nehody zatím známa není a dále se prošetřuje.

Zdroj: Policie ČR/foto