13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Den cyklostezky Ohře 2022 láká bohatým programem

REKLAMA

Den cyklostezky Ohře 2022 se koná v sobotu 4. června 2022 od 12 do 16 hodin v areálu Meandru Ohře v Karlových Varech. Účastníky, kteří přijedou na kole, čeká bohatý program s dárky, možností servisu kol a živou hudbou.

Chystá se i benefiční závod s názvem 7 statečných, který organizuje spolek Cesta za snem. Závod se uskuteční na simulátorech handbike a své síly změří na 100 kilometrů dlouhé trati sedm odvážných zástupců Karlovarského kraje s cílem zajet co nejlepší čas. Poté si budou moci simulátory vyzkoušet příchozí.

Každý z cyklistů dostane drobný dárek, bude si moci poslechnout vystoupení poprockové kapely H2O a country skupiny Muzika občas. Příchozí si také mohou prohlédnout výstavu retro bicyklů, kterou připraví Velocipedisté Ostrov. Mobilní servisní centrum firmy KOLOFIX nabídne kontrolu kola před plnou sezónou. Krajská destinační agentura Živý kraj bude ve svém stánku prezentovat turistické i cykloturistické výlety v regionu, k mání budou i mapy a cyklo průvodce pro veřejnost. BESIP přichystá program zaměřený na bezpečnost v cyklistice. A pokud by někomu z účastníků vyhládlo, přímo na místě bude k dispozici občerstvení.  Pro případ horšího počasí se přítomní mohou schovat ve velkém party stanu.

Na letošní Den Cyklostezky Ohře bude vypraven zvláštní cyklo vlak, na jehož provoz přispěl Plzeňský kraj.  Cyklovlak pojede z Plzně do Karlových Varů přes Stříbro, Mariánské Lázně, Cheb, Kynšperk nad Ohří, Sokolov a po akci zpět. Jízda i s kolem je zdarma. Bezplatně se můžete svézt i v případě cyklobusu, jenž pojede na trase Karlovy Vary – Sokolov – Kynšperk nad Ohří – Cheb – Hranice – Aš – Cheb – Kynšperk nad Ohří – Sokolov – Karlovy Vary. Rovněž tento autobus bude po akci odvážet zájemce zpět domů po stejné trase.

Informace o akci, o zastávkách cyklovlaku a cyklobusů včetně jízdního řádu najdou zájemci už brzy na Cykloportálu Karlovarského kraje a na krajských sociálních sítích.

Zdroj: KÚ KK

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.