Tají Kulhánek data o čerpání miliard korun?

REKLAMA

Politik Kulhánek a současný hejtman Karlovarského kraje je opředen už z minulosti mnoha kauzami, které se neobešly bez několika trestních oznámení, o kterých místní média nikdo mnoho nenapsala. Úmyslná trestná činnost mu ale nikdy prokázána nebyla, vždy bylo trestní oznámení odloženo. Současný hejtman Kulhánek je obviňován opozicí z toho, že od počátku netransparentně přistupuje k rozdělování evropských miliard  určených k transformaci regionu.


Nepotřebujeme jednat za zavřenými dveřmi, transformaci regionu chceme řešit veřejně

(Karlovy Vary, 16. 8. 2021) – Zatímco hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek chce i nadále zůstat v módu maximálního utajení informací týkajících se čerpání miliard korun z Fondu spravedlivé transformace, opozice se postavila zásadně proti.

„Na základě naší hlasité kritiky a nesouhlasu s postupem vedení kraje v procesu transformace se hejtman snažil svolat pracovní jednání zastupitelstva. To je ze své podstaty neveřejné a nedají se na něm přijímat žádná zásadní rozhodnutí,“ vysvětluje rozdíl mezi pracovním a mimořádným jednáním zastupitelstva krajská opoziční zastupitelka a poslankyně Parlamentu ČR Jana Mračková Vildumetzová.

Ta dále uvádí, že proces transformace se dotýká všech obyvatel kraje a zapojilo se do něho mnoho soukromých subjektů. A ti všichni by měli dostat relevantní informace a měli by mít možnost ptát se na věci s transformací spojené. Není tedy důvod jednat za zavřenými dveřmi.

„Žádáme, aby bylo do 21 dnů svoláno mimořádné jednání zastupitelů, na kterém by byl zařazen pouze jeden bod a to Krajská spravedlivá transformace a projektové záměry předložené do Veřejné výzvy Karlovarského kraje k předkládání potenciálních strategických projektů v rámci spravedlivé transformace. Je v zájmu kraje a jeho občanů, aby byli o veškerých krocích ohledně Krajské spravedlivé transformace zcela podrobně, srozumitelně a především transparentně informováni, což je možné jen na veřejném zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje,“ cituje z výzvy zaslané hejtmanovi opoziční zastupitelka.

Ta předpokládá, že jednání bude svoláno na stejný termín, na který hejtman svolával výše zmíněné pracovní jednání, tedy na 30. srpna. Žádost o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva podepsali členové zastupitelského klubu hnutí ANO a také SPD.

zdroj:opoziční zastupitelské kluby Karlovarského kraje 


Fakt je, že Kulhánek úzkostlivě protěžuje skupiny blízké k jeho voličské základně, které v minulosti poskytoval z peněz občanů města Karlovy Vary řadu neinvestičních dotací na radovánky, které zajišťovali často umělci z jeho blízkého okolí a dokonce i jeho političtí soukmenovci politického projektu KOA  jsou často až nápadně přisátí na veřejné rozpočty, do kterých Kulhánek nalíval nemalé finanční prostředky s kapes daňových poplatníků a zakázek bez výběrových řízení z níž neznámější je zhruba milión na Integrovaný dopravní terminál, který nejen, že Karlovy Vary mají, ale už předem bylo zřejmé , že na stavbu za 600 miliónů město jednoduše ani nemá. 

Existují osoby, které mnohé Kulhánkovi netransparentní a nemorální praktiky redakci již popsali dříve.


 1. Kulhánku, 6,3 mld. nejsou vaše peníze, ale občanů kraje
 2. Skandál, bývalý ředitel KSO dostal trafiku
 3. Symfonici s politiky KOA dobrovolně
 4. Veliká personální koalizace v Karlových Varech
 5. Volby se blíží, Kulhánek a hnutí KOA faulují kolegy
 6. Na letním kinu si v roce 2010 udělal kampaň
 7. Je hejtman Kulhánek lhář?
 8. Kulhánek byl líný řekl prezident
 9. Na výlety k moři za peníze občanů
 10. Architekt Kropp bude jmenován, rozhodli těsně radní města
 11. Tuhle lež primátor už pod koberec nezamete
 12. Na výlety k moři za peníze občanů