14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Policie zadržela 11 lidí z Karlových Varů, padělali sklářské výrobky

archiv sklárna Novosad a syn

REKLAMA

Policie v Karlových Varech zadržela 11 lidí, kteří padělali sklářské výrobky. Opatřovali si polotovary, které dále upravovali a distribuovali do provozoven v Karlovarském kraji. Výrobky vydávali za originály sklářské společnosti a pod cenou proti originálu je prodávali. Při domovních prohlídkách zadrželi kriminalisté přes 1000 padělaných předmětů. Trestní stíhání zahájili u deseti lidí, tři z nich skončili ve vazbě. Pokud se jejich vina potvrdí, hrozí jim až pětileté vězení.

Karlovy Vary – Karlovarští policisté ve čtvrtek zadrželi 11 lidí, kteří padělali sklářské výrobky.

Při domovních prohlídkách zadrželi kriminalisté přes 1000 padělaných předmětů. Trestní stíhání zahájili u deseti lidí, tři z nich skončili ve vazbě.

Pokud se jejich vina potvrdí, hrozí jim až pětileté vězení, informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Zajistili si polotovary

„Při zásahu bylo zadrženo celkem 11 osob ve věku od 24 do 59 let. Tato skupina osob měla formou spolupachatelství opatřovat polotovary sklářských výrobků, tyto dále upravovaly a distribuovaly do provozoven v Karlovarském kraji. Výrobky vydávaly za originály sklářské společnosti a pod cenou proti originálu je prodávaly,“ uvedla Týřová.

Při domovních prohlídkách policisté zajistili také stroje a nástroje určené k opracování sklářských výrobků.

Po celou dobu kriminalisté úzce spolupracovali se zástupci výrobce originálních sklářských výrobků, jejichž snahou bylo pomoci rozkrýt skupinu pachatelů a ochránit tak svoji značku před zneužitím a zabránit distribuci padělků na trh.

Deset lidí policie obvinila z porušení práv k ochranné známce. „V případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, neboť se takového činu dopustili ve značném rozsahu,“ uzavřela Týřová.

autor: ČTK

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.