22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ODS/ KDU-ČSL bude dál jednat o krajské koalici

REKLAMA

Platforma sedmi zastupitelů v čele s koalicí ODS/ KDU-ČSL potvrdila vůli jednat a své požadavky na vznik vedení Karlovarského kraje

 Dnes ráno se opět sešli na jednání zástupci ODS/ KDU-ČSL s podporou Strany soukromníků jednající ve shodě s zastupiteli Jitkou Pokornou (SNK1) , MUDr. Jiřím Brdlíkem a Václavem Skuhravým (Karlovaráci) na jedné straně a zástupci STAN, Piráti, Místní a SNK1 a MUDr. Märzem (VOK) na straně druhé.
 Platforma sedmi zastupitelů potvrdila svůj vstřícný postoj ke společnému projektu v případě dohody na základních podmínkách a programových prioritách.
 V tomto ohledu má další budoucnost ve svých rukou projekt kolem lídra STANu Petra Kulhánka a splněním našich podmínek může společný projekt posunout dál. Naše platforma se ale rovněž chce zabývat druhou, neméně důležitou součástí budoucí dohody. Tou je programová shoda. Proto jsme požádali našeho partnera, aby nám představil základní body programu případné koalice, abychom mohli projednat i tuto část případné spolupráce. Naše platforma potvrdila svůj požadavek na nominaci hejtmana a dvou členů rady, který by umožnil odpovídajícím způsobem zastupovat zájmy voličů.
Obě strany v závěru potvrdili, že chtějí v započatých jednáních pokračovat a ani jedna ze stran nepřistoupí k sestavení jakékoli jiné koalice dříve, než bude o případném koaličním projektu rozhodnuto v rámci stávajících vyjednání. 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.