V krajské koalici má zasednout s Piráty trestně stíhaný lhář

REKLAMA

Opětovně zvoleným krajským politikem s trestním stíháním na krku  je Dalibor Blažek, který byl členem korupcí opředené ODS. Dodnes Blažek (HNHRM) seděl jako náměstek v krajské radě, ale voličům už před řadou let tvrdil jako starosta Aše úplně něco jiného.

To, jak Blažek lhal veřejně do medií je dnes každému jasné. Své lhaní v přímém přenosu dokonce Blažek předvedl, jako komunální politik, který nikdy nechtěl být krajským náměstkem a letos to byl osmý rok, kdy pobírá peníze za krajského náměstka a starostu Aše.
Takto se o angažmá na kraji vyjadřoval Blažek před volbami v roce 2012.

zdroj:MMTV – Cheb

Krajskému náměstkovi Blažkovi jde lhaní tak dokonale, že je opět po volbách krajským zastupitelem a může se znovu se svým “morálním kreditem” podílet na koaličním projektu a pobírat dva vysoké  platy, překračující sto tisíc měsíčně.


Dodrží Piráti své sliby nebo usedne obžalovaný do křesla v krajské radě?

KVlisty_fotokoláž

Pirátská strana se ráda chlubí nejen tím, že na rozdíl od tradičních stran plní své předvolební sliby, ale také před veřejností nic neskrývá. Dokazuje to například veřejně přístupnými kalendáři svých funkcionářů, ale i tím, že zveřejňuje své strategické dokumenty.

Jedním z takových dokumentů je i „Povolební strategie pro volby do zastupitelstva Karlovarského kraje v roce 2020“, kterou si vyvěsili na své internetové stránky ještě před krajskými volbami.

Na úvod se můžeme dočíst: „Zakládáme si na otevřené komunikaci směrem k veřejnosti. Proto zveřejňujeme povolební strategii, aby bylo voličům jasné, jak budeme po volbách pracovat.“ A následuje seznam podmínek, které dávají sobě a zavazují se tak směrem k veřejnosti, tedy voličům. Jednou z těchto věcí je i to, že nechtějí do rady kraje osobu, která je obžalovaná z trestného činu spáchaného v souvislosti s výkonem veřejné funkce, nebo která je v dlouhodobém střetu zájmů.

Asi nejen zasvěceným je jasné, že to míří na staronového krajského zastupitele a starostu Aše Dalibora Blažka (hnutí Místní), který už několik let čelí trestnímu řízení za korupci. Té se měl podle žalobců dopustit jako starosta, tedy veřejný funkcionář. Starostu Blažka sice dvakrát okresní soud zprostil obžaloby, ale nadřízený soud v Plzni to vždy zrušil. Stále tak zůstává obžalovaným.

V současnosti se o sestavení koalice snaží koalice trojbloku STAN a Pirátů, se zbytky hnutí VOK dát dohromady nadpoloviční většinu zastupitelů. S ohledem na to, že v koalici nechtějí hnutí ANO, musí se koaličním partnerem stát i hnutí Místní, jehož je starosta Blažek klíčovým členem. Pokud Pirátská strana dodrží své slovo, pak nemůže Blažek usednout do křesla v radě. Jinak by to byla absolutně nevěrohodná strana.

Autor: Jiří Fischer


Korupční kauzu krajského náměstka projedná soud potřetí
Blažek a Červenka z ODS zproštěni obžaloby, soud neuznal důkazy z odposlechů
Obžalovaný krajský náměstek Blažek a Červenka stanuli opět před soudem
Cenu Barona Prášila vyhrál politik z líhně ODS
Sliby bývalého člena ODS Blažka, obžalovaného náměstka hejtmanky a realita

zdroj:YouTube