Politici odpálkovali dotaci pro karlovarské seniory

REKLAMA

Karlovarský kraj –  Poslední předvánoční  jednání zastupitelstva Karlovarského kraje politici odmítli poskytnout jako jedinému městu v Karlovarském Kraji a to Karlovým Varům proplatit individuální dotaci na pořízení vozidla pro provozování služby Senior Expres pro potřebné a nemocné občany.

,,Politici za jedinou minutu měli jasno, nejsou žádné prostředky, navrhujeme neposkytnout.” 

Právě krajští politici hlasitě propagovali dotace na vozidla. Obrovská kampaň, kterou udělala koalice v čele s hnutím ANO motivovala mnohá města, aby využila alespoň jednorázové dotace na pořízení vozidla. Ti stejní politici kritizovali v minulosti Karlovy Vary, že město nemá tuto službu pro seniory. A právě ti samí politici zamítli  bez jakékoliv  diskuse jako jedinou dotaci na vozidlo Senior Expresu Karlovým Varům.  I známému politikovi Klsákovi z hnutí KOA nestálo za to, aby pro proplacení individuální dotace ztratil byť jediné slovo. Politik Kulhánek (KOA) se v době hlasování už vůbec neobtěžoval být na zastupitelstvu stejně jako mnoho dalších, kteří se odpolední část zasedání už neráčili vůbec dostavit.

Přitom jednorázová dotace se týká pouze příspěvku na vozidlo, jinak kraj už na nic dalšího nepřispívá.  Města musí hradit ze svého stálé náklady na plat řidiče, pohonné hmoty a další provozní náklady, na tyto náklady kraj neposkytuje jedinou korunu.

Karlovy Vary si podaly individuální dotaci protože vozidlo pořídilo město prostřednictvím dopravního podniku, ale podmínkou bylo, že vozidlo musí být  přímo majetku města. Proto Karlovy Vary musely žádat o dotaci mimo rámec a individuálně. I přesto žádost zamítlo 26 krajských politiků.  Přitom šlo jednorázově o pouhých 250 tisíc. Město jen za provoz platí každoročně okolo půl miliónu.

I přes to , že Dopravní podnik  Karlovy Vary je 100% vlastněn městem Karlovy Vary

I přes individuální dotaci, kterou město podalo, právě z důvodů, že podmínky dotace byly politiky taxativně nastaveny nevýhodně, ti samý  krajští politici jako jedinému městu v Karlovarském kraji tuto dotaci většinou hlasů zamítli. Přitom město ještě před schválením podmínek upozorňovalo na to, že bude pořizovat vozidlo prostřednictvím dopravního podniku, protože zde má zázemí pro jeho provoz včetně servisu a zároveň už téměř rok zde službu pro seniory připravovalo.

Město Karlovy Vary jako jediné v kraji poskytuje pro své seniory

  • bezplatnou linku na Senior expres
  • provozuje vozidlo na ekologické CNG palivo

V Karlovarském kraji vládne koalice složená z hnutí ANO 2011, Piráti, ODS a HNHRM.

Kdo byl pro zamítnutí dotace karlovarským seniorům v bodu 91, kdo se zdržel a kdo už nebyl vůbec přítomen obsahuje krátké video a záznam obrazu z hlasování

,,PIRÁTI DALI DŮVOD – NEJSOU PENÍZE – ANO BUDE LÍP”

zdroj : http://bitest.videostream.sk/kvkraj/archiv/20181213/index.html