14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politici zvažují drahé sloupky uzavřít

Původně převratné řešení náměstka Bursíka (ODS), zas tak převratné asi nebylo. Zhruba po roce neustálých závad, které magistrát opakovaně řeší, situaci probírá zastupitelstvo Karlových Varů. Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) dokonce zmínila, že se řeší i možnost, zda sloupky úplně neuzavřít.  
REKLAMA

Původně převratné řešení náměstka Bursíka (ODS), zas tak převratné asi nebylo.

Zhruba po roce provozu a neustálých závad, které magistrát opakovaně řeší, situaci probíralo zastupitelstvo Karlových Varů.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) dokonce zmínila, že se řeší i možnost, zda sloupky úplně neuzavřít.
Původní odhad byl jen 300 tisíc korun, ale po té si vše vzal do rukou policií obviněný náměstek Petr Bursík (ODS), tak se celá zakázka vyšplhala na 800 tisíc, Bursík také řídí odbory, přes které na celou zakázku protékály veřejné peníze.
Za ODS se dělaly i dříve zakázky jako na divokém západě a do dnes občané města splácejí nasekané dluhy.
Dnes ti samý politici, kteří podporovali utrácení veřejných peněz za výsuvné sloupky kňourají, že mnozí řidiči systém zneužívají i tak, že se pokouší dostat přes sloupky po průjezdu oprávněného auta před sebou. Prý kódy, které dostaly hotely, tak zveřejnily na svých webových stránkách.
Jak k tomu přijdou, kteří zde celý rok dodržují přísná omezení a platí drahé pokuty v případě porušení zákazu?
Po dobu festivalu sloupky samozřejmě nefungovaly a projelo zde přes zákaz sedm tisíc aut. Podle primátorky Pfeffer Ferklové jsou sloupky dosti poruchové a už to město s dodavatelem, společností Eltodo, řeší.
Asi to dnes mlčící náměstek z ODS s podnikateli úplně dobře nedomluvil, jak se původně veřejně chlubil. Celé řešení kritizují i hoteliéři.

Totálně ucpanou Sokolovskou ulici, kde je výjezd Hasičského záchranného sboru a doprava zde denně kolabuje politici vůbec neřeší, jakoby za řekou Ohře už Karlovy Vary nebyly.


-Sloupky zamezující průjezd téměř za milion

-Sloupky budou o půl miliónu dražší

-Radní neřeší dopravní komplikace na Sokolovské ulici.

-Politici razantně zdraží vjezd do lázní

-Skandalizuje kolegy sám s máslem na hlavě

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.