Hejtmanka očekává návštěvu prezidenta

REKLAMA

Karlovarský kraj – Prezident se svým týmem pobude v kraji od 19. do 21. března. Program je podle hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) kompletně naplánován a připraven.

Během prvního dne navštíví prezident hospic v Nejdku, v Karlových Verech Císařské lázně a také Vintířov. Druhý den svou návštěvou poctí Kraslice a Aš. I nyní se v programu počítá se setkáním s místními zastupiteli i občany. Tradičně po občanech, kteří budou diskutovat bez občerstvení  bude po té připraven oběd s podnikateli. Třetí den přijede prezident do Milhostova a následně svou návštěvu  Karlovarského kraje zakončí v Novém Kostele na Chebsku, který se stal Vesnicí roku 2018.

Prezident navštívil naposledy Karlovarský kraj začátkem března 2017. Krajský úřad v minulosti vyčíslil náklady na akce a ubytování tak, že v roce 2014, kdy se návštěvy neúčastnila prezidentova choť, dosáhly 115 tisíc korun, v roce 2015 to bylo 180 tisíc korun a v roce 2016 šlo celkem o 162 tisíc korun.

Za tři dny na občerstvení a ubytování prezidenta vydal kraj v roce 2014 celkem 115.000 Kč , bez první dámy, v roce 2015 to bylo 180.000 Kč a v roce 2016 činily náklady 162.000,- Kč. Poslední dvou návštěv je již manželka prezidenta účastnila.

 

Hejtmanka nejmenšího a strukturálně postiženého kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) zmínila, že nehodlá řešit, kolik peněz bude kraj prezidentská návštěva stát.

„Je to nejvyšší ústavní činitel, hlava státu, a já si myslím, že tyto náklady by měly jít za Karlovarským krajem,“ uvedla  pro iDNES s tím, že hejtmanství dojednává co nejvýhodnější cenové podmínky.

Čínské piloty by mohla školit společnost na karlovarském mezinárodním letišti.

Hejtmanka bez souhlasu města smlouvu s F-AIR nepodepíše

[carousel_slide id=’9109′]

REKLAMA

https://youtu.be/KNrpUpM8DYs