Politik odmítá ovlivnění soutěže Stavba roku žádá omluvu

REKLAMA

Omluvu požaduje od vedení karlovarské radnice opoziční zastupitel Otmar Homolka z hnutí O co jim jde?! Důvodem je podezření, že se pokusil zmanipulovat internetové hlasování v soutěži Stavba roku, kde bylo prokázáno, že pod jeho jedinečnými přihlašovacími údaji bylo opakovaně hlasováno za účelem zmanipulování výsledků ankety.  Politik však nyní snaží dokázat, že obvinění bylo neoprávněné a to tím způsobem, že se veřejně přiznal k tomu, že více lidem rozdal své přihlašovací údaje, které jako zastupitel dostal pro výkon práce zastupitele a nikoliv pro přístup pro své kamarády a blízké.

„Věnoval jsem se tomu asi měsíc. Zjišťoval jsem, jak se lze na server magistrátu města přihlásit. Zjistil jsem, že přístup nemám, nemám ani podklady, ani přístupové materiály,“ uvedl pro iDnes Homolka.

Homolkův údajný prohřešek přitom urazil dlouhou úřednickou cestu. Jeden ze spoluorganizátorů soutěže ho na počátku předal městu, to ho poslalo na odbor IT, ten ho předal primátorovu náměstkovi  Michalu Riškovi a od něj putoval ke kontrolnímu výboru, dále se jím zabývala městská rada a nakonec právní odbor.

Výsledkem je  to, že Homolka neprokázal, kdo za něj vlastně pod jeho heslem hlasoval, ani zastupitelům neřekl kde všude své přihlašovací údaje a komu rozdal. Ale oháněl se tím, že existuje možnost, že to nemusel být on sám.

Primátor Kulhánek se Homolkovi omluvil za to, že během minulého zastupitelstva použil informace o IP adrese. Připomněl ale, že opoziční zastupitel kolegům před časem veřejně v průběhu jednání zastupitelstva přiznal, že vyzradil několika lidem své přihlašovací údaje, prostřednictvím kterých bylo možné získat materiály určené pro radu města. „Je to nešťastné a byla to chyba,“ uvedl primátor.

Certifikáty k přihlášení už nebude možné zneužít

Náměstek Michal Riško uvedl, že zástupci radnice přistupovali k případu s největší obezřetností a opatrností.

„Pro mě nebylo primární to, že někdo takto hlasoval. Šlo mi hlavně o to, že bylo poškozeno dobré jméno města,“ prohlásil Riško. Stejně jako primátor Homolkovi vytkl, že vyzradil své přihlašovací údaje k dokumentům městské rady.

V přímém přenosu z jednání zastupitelstva duo Homolka a Fujdiar pokračovalo i výslechem úředníků.  Homolka požadoval po vedoucím odboru Petru Vaňkátovi, aby ho vyvinil z toho, že to nebyl on, ten po krátkém a nejedno značném vysvětlení  Homolkovi doporučil, aby se obrátil na policii.  Homolka se dal slyšet, že zatím trvá na omluvě, a pokud ji vedení magistrátu neotiskne v Radničních listech, zvažuje podání žaloby.

 

další články…

POLITIKAREGION

KARLOVARSKÝ ZASTUPITEL PODVÁDĚL PŘI HLASOVÁNÍ V SOUTĚŽI

Zastupitelé města Karlových Varů mimo jiné projednávali na sém zasedání vícenásobné hlasování v soutěži o nejlepší stavby Karlovarského kraje. Diskusi otevřel zastupitel …