Sliby ANO, rekonstrukce Thermálu se opět odkládá

REKLAMA

Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal se opět odkládá. Teprve nyní představenstvo společnosti Thermal F podepsalo podklady pro vypsání výběrového řízení na dodavatele projektové dokumentace, uvedla mimo jiné  ředitelka hotelu Klára Dytrychová.

To znamená, že další dlouhé měsíce bude probíhat výběr projektanta a následně další dlouhé měsíce se bude tvořit projektová dokumentace a teprve po té se bude vypisovat výběrové řízení na zhotovitele. Když k tomu připočítáme zákonné lhůty už jsme daleko za příštím rokem. V první etapě by měla být provedena  výměna oken.

„Od té doby, co hotel stojí, do něj nebyla investovaná ani koruna,“ posteskl si prezident filmového festivalu Jiří Bartoška. A to se nutně projevilo na jeho stavu. Okny fouká, takže energie na vytápění končí venku. Díky naší snaze je alespoň Velký sál vybavený kvalitní technikou,“ uvedl Jiří Bartoška.

Ředitelka Dytrychová naznačila, že by se vše dalo urychlit, kdy by peníze na opravu bazénového komplexu sdružili jak majitel hotelu, tak město a kraj. Tuto myšlenku ale v minulosti město nepodpořilo s tím, že je ochotné jednat o příspěvku na provozní náklady tak, aby nezatěžovaly pouze samotný hotel. Investice si musí majitel a provozovatel v jedné osobě platit sám.

 

,,Já jsem Thermal zachánil,” uvedl v jednom ze svých PR medií Andrej Babiš

Zatím na účet Thermalu  od zachránce, miliardáře nepřišla od něj, ani z jediné jeho firmy  jediná koruna.