Poslední městské lázně mají dobře řídit koncesionáři

REKLAMA

Karlovarští zastupitelé se bojí , že celková investice přesahující půl miliardy korun bude pro Karlovy Vary nevýhodná. A tak bod stáhli z jednání zastupitelstva. Jen tak bude možné v jednání pokračovat, protože kdyby bod neschválili, koncesní řízení by bylo ukončeno. Toho si je dobře vědom hlavní propagátor primátor Kulhánek (KOA), kterému se již rozpadla vidina půlmiliardové investice do IDT a postupně usíná i myšlenka investic do Císařských lázní, kde sliboval symfonikům sál, ale ten je také, jako mnoho primátorových slibů v nedohlednu.

Koncesní řízení na jejich pronájem a opravu, do kterého se přihlásilo sdružení soukromých firem Royal Spa a Hochtief skončilo navýšením investice cca o sto miliónů a s jedinou firmou, které má zájem o nájem na dvacet a pět let, přičemž cena rekonstrukce se má vyšplhat na závratných 561 milionů korun. Karlovy Vary by se na investici podílely 450 miliony a musely si vzít úvěr. Vklad koncesionářů by činil pouhých jedenáct milionů korun.

Zastupitelé po více než čtyřhodinové debatě rozhodnutí odložili. Primátor Kulhánek si pozval na zastupitele celou skupinu řečníků, z řad budoucích nájemníků, kteří se snažili zastupitele přesvědčit, ale marně. Po dlouhém dopoledni zastupitelé bod stáhli z jednání.

„Zavázali jsme se převzít ztrátový provoz, všechny závazky, pohledávky a celou polovinu zaměstnanců. Za stomilionový úvěr sice ručí město, ale splácet ho budeme my,“ vysvětloval Martin Plachý ze společnosti Royal Spa a konstatoval, že mnohem více rizik je na straně koncesionáře.