Festivalové střípky z nezávislých medií

REKLAMA

Jak vidí MFF jinde bez chváličů, pomahačů a kavárníků…

Už MFF zprivatizoval?

Ani se nechce věřit, jaký dilentatismus autor předvádí. Anebo snad Jiří Bartoška karlovarský festival v tichosti zprivatizoval? Pořadatelem festivalu je totiž Nadace Film-Festival Karlovy Vary, jejímž zřizovatelem je město Karlovy Vary a Grandhotel Pupp. Správní a dozorčí radu této nadace tvoří především politici, ať už jde o primátora Karlových Varů Petra Kulhánka, náměstka Čestmíra Bruštíka, bývalé krajské hejtmany za ČSSD Josefa Novotného a Martina Havla, bývalou členku parlamentu za ČSSD Markétu Wernerovou nebo krajskou zastupitelku Danielu Seifertovou (ANO). Ostatně, o členství v Nadaci se regionální politici pravidelně hádají, znamená pro ně totiž statut VIP hosta festivalu. Letos v březnu se například nechala slyšet zdejší hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO), že se jí vůbec nelíbí, co se děje za zády Karlovarského kraje, protože kraj na pořádání MFF vynakládá nemalé prostředky, konkrétně 8 milionů korun. Stejnou částku mu dává i město Karlovy Vary. Stát se tak na finanční podpoře festivalu podílí nejvyšší sumou, státní dotace činí celkem 46, 5 milionů korun. Nemluvě o tom, že donedávna do něj každoročně naléval dvacet milionů i polostátní podnik ČEZ.

číst celý článek… 

zdroj:krajskelisty.cz

No a za rok si přijedeme zase do Varů pěkně vydělat, tak čau…

Asi 40 lidí se nakazilo v jednom ze stánků na filmovém festivalu

Asi čtyřicítka lidí musela o víkendu vyhledat ošetření kvůli nákaze z jednoho ze stánků na karlovarském filmovém festivalu. Pravděpodobně se nakazili z užitkové vody, kterou personál ve stánku používal. Do nemocnice přišli s bolestmi, průjmy a zvracením zaměstnanci i návštěvníci stánku, řekla primářka urgentního příjmu karlovarské nemocnice Dagmar Märzová.

číst celý článek… 

zdroj:echo24.cz

Čistá voda pro naše zaměstnance a návštěvníky….

Andrej zažil ostudu i ve Varech. Hanba, Babiš! vyslechl si v zaplněném kinosálu

Nejen pískot na sletu Sokolů. Babiš zažil pro něj nepříjemnou situaci i o den později v Karlových Varech. A muselo to být obzváště ošklivé. Babiš totiž usedl do publika společně s polským premiérem Mateuszem Morawieckim. Čekali na projekci filmu Rain Man. Těsně před zahájením zhasla světla v sálu a kdosi zakřičel Hanba, Babiš! Publikum na výkřik reagovalo mohutným potleskem.

číst celý článek… 

zdoj:forum24.cz

Máte vypuštěnej bazén, sorry ako…

připravujeme : Volby se opět blíží, Kulhánek s hnutím KOA přechází do útoku