13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Prodej školky manželce zastupitele z ODS pozastaven

REKLAMA

„Shoda mnoha náhod, nebo jen další prodej po Karlovarsku.“

V minulosti za koalice ODS a ČSSD v Karlových Varech získala manželka zastupitele Viktora Linharta (ODS) od města do dlouhodobého pronájmu Mateřskou školku v luxusní vile na ulici Krále Jiřího v lázeňské části města, naproti známé Becherově vile, které je asi jen poloviční. Už tenkrát padlo trestní oznámení na celou nestandardní operaci, která se stala předmětem kritiky mnoha aktérů. Hlavním argumentem bylo to, že podle vládnoucích stran město školku neumí provozovat. Mnozí zbystřili i proto, že dlouhodobé pronájmy byly tradičně předzvěstí privatizace městského majetku, často právě pro město velmi nevýhodné. Případ mateřské školky byl jen tím dalším učebnicovým z dílny ODS. 

Školku město prodává za 7,8 milionu korun s podmínkou, že zde majitelka Michaela Kemrová zachová minimálně po dobu deseti let školní zařízení. Podle Čermáka oslovení odborníci stanovili obvyklou cenu v této lokalitě minimálně 12 milionů korun. Piráti se navíc obávají, že po uplynutí desetileté lhůty tam vzniknou apartmány.

Dlouhé roky, byl prodej školky u ledu, stejně jako ODS po známé „losovačce,“ kdy voliči rozhodli, že ODS nebude vládnout městu. A tak se stalo, občané v Karlových Varech už jako dřív ODS nevolili.

Ale to už není pravda. Po dlouhých letech ODS slaví návrat do koalice v Karlových Varech a společně s hnutím ANO a KARLOVARÁCI zavádí nejspíš opět staré pořádky. Od této chvíle začalo mnoho náhod, které nápadně připomínají nechvalně známé období, kdy podle slov současného premiéra ODS rozvrátila celou naši ekonomiku.

Další náhodou je, že dlouho nemyslitelný prodej se po návratu ODS rychle dostal do fáze příprav i přes to, že někteří zastupitelé veřejně prohlásili, že ani v komisi pro majetek nebyl prodej řádně projednán a chyběly odpovědi na zásadní otázky a klíčové materiály, které komise běžně k jiným prodejům má k dispozici.

Další náhodou je, že ve znaleckém posudku nebylo uvedeno 95 metrů čtverečních suterénních prostor.

Další náhodou je, že na základě pochybností město oslovilo dalšího znalce, který ale po čtrnácti dnech odmítl nový posudek bez udání důvodu zpracovat. Radnice oslovila jiného znalce mimo Karlovarsko i přes to, že jich má ze seznamu celou řadu. Nový posudek bude na  hotový prý do konce února.

Další náhoda je skutečnost, že v domě, kde město prodává školku, vlastní zastupitel Viktor Linhart významný podíl na luxusní vile.

Zastupitel Josef Janů (Piráti), který na posudek upozornil na veřejném jednání zastupitelstva, považuje vysvětlení ceny spočívající v nezapočítání suterénu za velice úsměvné, až hloupé. Janů tak  reagoval na výrok znalce, protože ten uvedl, že je vše v pořádku.

„Situaci v tomto domě znám a vím, že místnosti se označují jako první nadzemní podlaží. Jsou celé nad terénem a jde o plnohodnotné, obyvatelné místnosti,“ uvedl na pravou míru pro iDnes.cz  zastupitel Janů.

Další náhodou je fakt, že po dlouhých létech, nebyl se znalci v Karlových Varech nejmenší problém, až teprve při „zrychleném“ prodeji městského majetku manželce zastupitele za ODS.

Další náhodou je i to, že městu má zůstat zahrada  za plotem soukromé vily, o kterou se bude muset dál starat a soukromí vlastníci ji přitom budou nerušeně za plotem a zadarmo užívat.

Náhod na jeden prodej městského majetku je až přes příliš, ale koaliční politici ANO, ODS a KARLOVARÁCI si tím zřejmě hlavu moc nelámou, protože si pohodlnou většinou v zastupitelstvu mohou dělat prakticky cokoliv.

Je řada zastupitelů, kteří by od prodeje upustili, ale válcovací většina se jistě již dávno na protlačení problematického a pro město nevýhodného prodeje nejspíš pevně domluvila. O tom svědčí i hlasování na zastupitelstvu, kde koaliční zastupitelé i přes to, že se před hlasováním o pochybnostech dozvěděli, tak amorálně a neeticky hlasovali pro zcizení městského majetku, jako by vše bylo již předem dohodnuto. V minulosti bylo běžné, že když nastaly pochybnosti zastupitelstvo stáhlo prodej z jednání, aby se vše vyjasnilo a to i opakovaně. Ale to v koalici nebyly zastupitelé za ODS.

Ano, morálka a etika nejspíš do politiky nepatří, zde se hodnotí jen ostré lokty, bezohlednost a závist hnané často jen osobními zájmy. A o tom ODS  za třicet let vlády něco ví. Příkladů rozkradených veřejných peněz pod značkou ODS uvádí současný premiér Babiš celou řadu.

Linhart zdroj:mmkv.cz

 

Do Karlových Varů se nejspíš opět vrátila zašlá sláva ODS, kdy se politici svými kousky s městským majetkem s úsměvem na tváři chlubili. Z toho, kde by si nejeden nechal ušít z ostudy kabát se jen místní „vejlupci“ radovali, jak beztrestně vyzráli na kus nechutně vyrvaného městského majetku za pakatel do vlastních kapes.

To, že ODS bude v Karlových Varech sekundovat hnutí ANO, nejspíš předsedu Babiše netěší už jen proto, že právě na Karlovarsku se to v hnutí ANO bývalými členy ODS v úloze „trojských koní“ jen hemží.

Už lze jen spekulovat o tom, jak se nově městem  stanovený znalec z celou situací vypořádá. Možná to z neznámých důvodů opět po čtrnácti dnech odmítne, možná mu nějaký „modrý kamarád“ s domácím úkolem pomůže a vše konečně dorazí do konce, aby se smlouva už jen v tichosti podepsala a po dlouhých letech se v katastru nemovitostí završila jedna další privatizace městského majetku pro „občany první kategorie.“

„Aby bylo v Karlových Varech líp.“


zdroj:CT


Ukradený Thermal. Hochštapleři z ANO chtějí ovládnout ikonický hotel

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.